,

Bu tehdide seyirci kalamazdım

Ses sanatçısı Murat Boz, tüm gezegen için hayati önem taşıyan Kuzey Kutbu’nun korunması için Greenpeace’le birlikte 1 milyon imza arıyor.

Bu tehdide seyirci kalamazdım
 İstanbul- Ünlü şarkıcı Murat Boz, tüm gezegen için hayati önem taşıyan Kuzey Kutbu’nun korunması için Greenpeace’le birlikte 1 milyon imza arıyor. Yürütülen kampanyada, Kuzey Kutbu’nun sadece Kutup ayıları değil, gezegendeki tüm canlılar için hayati önem taşıdığına, ancak iklim değişikliği nedeniyle tehdit altında olduğuna dikkat çekiliyor. 
 Geçtiğimiz yıl Kuzey Kutbu’nu Koru kampanyasının videosu için seslendirme yapan Murat Boz, bu kez kampanyanın yüzü oldu ve iki kısa film çekiminde yer aldı. Bugün yayımlanan ilk filmde, Kuzey Kutbu eridiği için evsiz kalan ‘Paula’ adlı kutup ayısı İstanbul’a gelerek Murat Boz’dan imza kampanyası için yardım istiyor. Geçtiğimiz yıl Murat Boz’un seslendirme yaptığı videoda da aynı Kutup ayısı yer almıştı.
 
 Boz: “Bu tehdide seyirci kalamazdım”
 
 Murat Boz, bu kampanyada yer almasıyla ilgili “Greenpeace gibi küresel bir organizasyonun küresel bir kampanyasında yer almak benim için bir onur. İklim değişikliğinin gezegenimizin karşı karşıya kaldığı en büyük tehditlerden biri olduğuna inanıyorum. Bu aslında sadece Kuzey Kutbu’nun değil, tüm gezegenin korunması için bir kampanya. Çünkü Kuzey Kutbu, kutup ayılarının ve oradaki diğer canlıların evi olduğu kadar dünyanın ikliminin dengesi açısından da hayati bir önem taşıyor.
Eğer önlem alınmazsa önümüzdeki yıllarda tüm dünyada aşırı hava olayları ve felaketler artış gösterecek. Hepimiz, gezegenimizi çocuklarımıza miras bırakmak istiyoruz. Sayımız arttıkça karar vericilere Kuzey Kutbu'na sahip çıktığımızı göstermiş olacağız. Bu nedenle, dünyadan milyonlarca insanla birlikte Türkiye’den de 1 milyon kahramana ihtiyacımız var” dedi.
 Kampanya’da toplanan imzalar Kuzey Kutbu’nun koruma alanı ilan edilmesi ve petrol aramalarına kapatılması için tek tek siyasi liderlere ulaştırılacak. Hareket büyüdükçe Greenpeace Birleşmiş Milletler'e başvuracak ve Kuzey Kutbu'nun korunması için küresel bir anlaşma yapılmasını talep edecek.
 Güney Kutbu’nu 30 yıl önce kurtardık. Şimdi sıra Kuzey Kutbu’nda.
 Greenpeace’in 30 yıl önce yürüttüğü kampanyayla Güney Kutbu koruma alanı ilan edilmişti.

Murat Boz 1 milyon kahraman arıyor - Bölüm 1 from Greenpeace Akdeniz on Vimeo.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 00:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER