Sorumsuzluk değil de nedir bu?

Şehrin merkezinde ve Karadeniz sahil yolu üzerindeki bir üst geçidin hemen üzerinde asılı poster afiş hala orada ve sokak aydınlatma lambaları da sallantıdan düşmek üzerelerdi.

Sorumsuzluk değil de nedir bu?

 Rize’de Karadeniz Sahil yolu’n da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir afiş posteri asılmış, kocaman bir afiş ve altında ikili aydınlatma lambaları var. Rüzgar esince de afiş poster olanca hızıyla önce aydınlatma lambasını yalıyor, birkaç hamle yapıp lambayı aşıyor, rüzgar hafifleyin de tekrar yerine geri geliyor.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan poster afişi

Her rüzgar esişinde lambalar, afişin çarpmasıyla zangır zangır sesler çıkarıp sallanıyor. Alttan da iki şeritten araçlar her iki yöne süratle  akıyor. Kırılacak bir lambanın süratle giden bir araca isabet ettiğini düşünmek bile istemiyor insan ve ister istemez soruyor;
“Bu sorumsuzluk değil de nedir?” diye, bir sorumluluk gereği bir iş yapıyor olabilirsiniz, Cumhurbaşkanımızın bir afiş psoterini ye da başka bir ilanda asabilirsiniz ama bu yaptığınız işin sağlam ve güvenceli olmasına özen göstermek gerekmez mi?  Hadi afiş poster asıldı bunu asan sorumlular,  hiç mi tekrar gidip bakmaz yaptığı işin ne durumda olduğuna ve varsa bir sıkıntı bunu gidermez mi? 
Sokak lambaları üzerinde tehlikeli afiş
Şehrin merkezinde ve karadeniz sahil yolu üzerindeki bir üst geçitin hemen üzerinde asılı poster afiş hala orada ve sokak aydınlatma lambaları da sallantıdan düşmek üzerelerdi. Belki  aydınlatma direği ya da lambaları daha fazla sağlam kalamaz ve her an yıkılabilir ve bir istenmeyecek hadiseye yol açabilir. Umarım Rize’nin duyarlı insanları, ya asılı afiş posteri kontrol eder ve kısa zaman da bir olaya sebebiyet vermeden bu sorunu ortadan kaldırır. Afiş poster belki sıkıca bağlanmıştı ama rüzgarla gevşemiş de olabilir ama tehlike ortada ve açık gözle görülüyor. Küçük bir müdahale bile doğabilecek zararın önüne geçebilir. Uyaralım istedik.

Poster Afiş indirildi!Uyarımız üzerine sorunlu poster afiş üst geçitten kaldırıldı. İlgililere bu duyarlılıklarından ötürü teşekkür ediyor ve haberimizi manşetten indiriyoruz.


Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 07:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER