Türkiye, Mısır Değildir! Darbe'ye hayır

Türkiye Cumhuriyeti, 15 Temmuz 2016 gece yarısı bir kısım isyancı asker tarafından kalkışma ile karşı karşıya kalmıştır. Bu kalkışma başarısızlığa mahkûmdur. Bu ülke de artık darbe kabul edilemez. Bu ülke bir çok kez kah ABD destekli kah Nato destekli çeşitli askeri darbelere maruz bırakılmış, Türk Milleti, on yıllarca geri bırakılmıştır. Günümüz Dünyasın da gelişmiş ülkeler düzeyine ulaşmış Türkiye’nin başarısını hazmedemeyen çevrelerin bu ülke üzerindeki hasmane tutum ve davranışları ile bu ülkenin ekmeğini ve suyunu içen ne yazık ki kandırılmış bazı çevrelerin etki ve tesiri altında, akla ve mantığa sığmayan bir kalkışma içine girmiştir. Türk Milleti, artık eskisi gibi güdülecek bir millet değildir. Türk Milleti, Demokrasi için de hür ve özgür seçimlerle görevlendirdiği sivil insanlar tarafından yönetilmektedir. Artık bu düzenin askeri darbelerle, kalkışmalarla değiştirilmesine bu millet izin vermeyecektir. Halk, verdiği oyun ve yetki ve sorumluluk verdiği insanlardan hesabını sormasını bilir. Bu ülkeyi yöneten iktidarlara son vermek, bu milletin kendi görevidir. O görevi hiçbir kolluk kuvvetinin şu veya bu isim altında, o veya bu tehdit, tahdıt ve sınırlandırmaya hakkı yoktur. Bu millet, Darbeci, kalkışmacı, Paralelci, maralelci, daha bilmem necilerine papuç bırakacak millet değildir. Herkesin aklını başına alıp, bu ülke insanının canını sıkacak olaylara yol açmadan, suhuletle kalkışmaya son vermelidir. Aksi halde dökülecek kandan sorumludurlar. Her kimden talimat alıyorlarsa bu ister ABD, İster NATO isterse Pensilvanya olsun o talimatları yırtıp atsınlar! Bu ülke insanı, darbelerden çok çekti. Artık Darbe lafını bile duymak istemiyor. Bu kalkışma, belli ki Paralel yapı girişimidir. Bunu destekleyen çevreler vardır, tıpkı terörü destekledikleri gibi. Bu kalkışma ya da adına ne diyorlarsa bu oyun bu ülke de tutmaz. Bu milletin tasvip etmediği olayı bu ülkeye reva görenlere yazıklar olsun, lanet olsun ve Allah Islah etsin! (Amin)

Türkiye, Mısır Değildir! Darbe'ye hayırMustafa Kemal AYÇİÇEK www.karadenizolay.com
Yayın yönetmeni

Türkiye Cumhuriyeti, 15 Temmuz 2016 gece yarısı bir kısım isyancı asker tarafından kalkışma ile karşı karşıya kalmıştır. Bu kalkışma başarısızlığa mahkûmdur. Bu ülke de artık darbe kabul edilemez.


Bu ülke bir çok kez kah ABD destekli kah Nato destekli çeşitli askeri darbelere maruz bırakılmış, Türk Milleti, on yıllarca geri bırakılmıştır. Günümüz Dünyasın da gelişmiş ülkeler düzeyine ulaşmış Türkiye’nin başarısını hazmedemeyen çevrelerin bu ülke üzerindeki hasmane tutum ve davranışları ile bu ülkenin ekmeğini ve suyunu içen ne yazık ki kandırılmış bazı çevrelerin etki ve tesiri altında, akla ve mantığa sığmayan bir kalkışma içine girmiştir.
halk,darbeye püskürttü

Türk Milleti, artık eskisi gibi güdülecek bir millet değildir. Türk Milleti, Demokrasi için de hür ve özgür seçimlerle görevlendirdiği sivil insanlar tarafından yönetilmektedir. Artık bu düzenin askeri darbelerle, kalkışmalarla değiştirilmesine bu millet izin vermeyecektir. Halk, verdiği oyun ve yetki ve sorumluluk verdiği insanlardan hesabını sormasını bilir. Bu ülkeyi yöneten iktidarlara son vermek, bu milletin kendi görevidir. O görevi hiçbir kolluk kuvvetinin şu veya bu isim altında, o veya bu tehdit, tahdıt ve sınırlandırmaya hakkı yoktur.


Bu millet, Darbeci, kalkışmacı, Paralelci, maralelci, daha bilmem necilerine papuç bırakacak millet değildir. Herkesin aklını başına alıp, bu ülke insanının canını sıkacak olaylara yol açmadan, suhuletle kalkışmaya son vermelidir. Aksi halde dökülecek kandan sorumludurlar. Her kimden talimat alıyorlarsa bu ister ABD, İster NATO isterse Pensilvanya olsun o talimatları yırtıp atsınlar!


Bu ülke insanı, darbelerden çok çekti. Artık Darbe lafını bile duymak istemiyor. Bu kalkışma, belli ki Paralel yapı girişimidir. Bunu destekleyen çevreler vardır, tıpkı terörü destekledikleri gibi. Bu kalkışma ya da adına ne diyorlarsa bu oyun bu ülke de tutmaz. Bu milletin tasvip etmediği olayı bu ülkeye reva görenlere yazıklar olsun, lanet olsun ve Allah Islah etsin! (Amin)

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2016, 23:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER