Kadınları "obje" olarak görmeyelim!

Yakup SEKBAN / 8 Mart  2019

Her günün kadınlarımıza özel olduğu kadınlarımızın erkeklerle yarıştırılmadığı kadın olmanın ve erkek olmanın ayrı ayrı sorumluluk ve güzellikleri olduğu bu ayrılıkların eşitsizlik sayılmadığı ve kadınlarımızı hak ettikleri gerçek yere taşıyacağımız günleri kutlama dileğini hayal ediyoruz.


Çünkü gerçek manada ülkemizin ve taşıdığımız manevi değerlerin yapı taşı olan kadınlarımız değerlerinden anaçlıklarından yaradılış fıtratlarından koparılmaya çalışılıyor nitekim de başarılıyor. Genç kızlarımız uyuşturucu gibi tuzaklara çekiliyor Üniversitelilerde özgürlük ve eşitlik kapsamı altında kızlarımızın gelecekleri ellerinden alınıyor.


Erkeklere çocuklarına ahlaksızlık küçük yaşlardan aşılanıyor ve sonuçları kadınlarımızı kızlarımızı etkiliyor. Geleceğimiz yok oluyor, insan oğlunun geleceği olan kızlarımız kadınlarımız Annelerimiz her koşulda ve her şarta hedef tahtası konumuna düşürülüyor.


Kadınlarımızı gündemden alalım onları başlarımızın üstüne koyalım onlara şevket sadakat ve sevgi gösterelim. Kadınlarımızı hep birlikte kazanalım. Dünyanın da Avrupa'nın da kanayan yarası çözümsüzlüğe saplanmış aile yapısının bertaraf edilmesine, kadınların hiçe sayılmasına, obje olarak görülmesine dur diyelim.


Çalışmak zorunda olan kadınlara özel istisnalarda bulunalım. Çalışmak zorunda olmayan kadınları erkekler olarak biz bakalım, bakmak zorundayız! Bunu üstünlük olarak görme acizliğine kapılmayalım.


İnsanlığı ahlaklı, Dünyayı yaşanılabilir ve güzel bir yer yapmak istiyorsak kadına önem ve değer verilmelidir. Özen gösterilmeli ve özel hissettirilmelidir.


Erkekler, kadının değerini,önemini bilemiyor! Onların letafet (güzellik, hoşluk,yumuşaklık, incelik)zerafet timsali olduklarını (incelik, kibarlık, estetik güzellik, nâzik, hoş sözlü, tatlı dilli) , nezaket (başkalarına karşı incelikli ve saygılı davranma, incelik, naziklik) abidesi olduklarını anlayamıyor!


Erkekler, kızının, karısının, kız kardeşinin yaşamasını ve ona yaşatıldığında belki de bu uğurda can alıp can vermeyi göze aldığı durumları kendileri oluşturuyor. Erkek evlatlara erkek çocuklara namuslu olmayı öğretmeliyiz. Onlara 'namus bekçiliği'ni veya 'namus elçiliği' hakkını hiç kimse veremez, vermemeli! Gençlerin kendileri 'erkek olarak benimde bir şahsiyetim, kendi namusum var' diyebilecek dirayeti gösterebilmelidir.


Erkek çocuğuna sünnet olurken gösterilen "oldu da bitti maşallah" özenini, onun gelişim süreçlerin de tüm anne ve babaların,onların yanında ve her zaman yakının da olarak onlara hissettirmelidir.Gençliğin şu cep telefonlarına mahkum edilmiş, içler acısı bu durumlarından İslam'ın ve Müslümanlığın ışığı ve yol göstericiliği ile kurtulabileceğimizin altını çizmek isterim... Hayırlı Cumanız Mübarek Olsun Tüm Dünya Kadınlarının, Günü Kutlu Olsun...
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.