,

O sene bu sene bundan sonra her sene!

M. Kemal AYÇİÇEK  - 30 Nisan 2022

“O sene bu sene bundan sonra her sene” diye diye Trabzonsporlu taraftarlar, nihayet şampiyonluk sevincini daha lig bitimine üç hafta kala yaşadı. Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu başından itibaren bu şampiyonluğa inanmış bir takım birliği, bütünlüğü, kardeşliği ile bu sonuca ulaştı. Tebrik ediyoruz.


Trabzonspor, Fraport TAV Antalyaspor ile kendi evin de Şenol Güneş Spor Kompleksi’n de oynanan ve 2-2 berabere kaldığı maç sonun da 2021/22 sezonu Spor Toto Süper Lig şampiyonluğunu ilan etti. Süper ligdeki 64.sezon da Trabzonspor’un Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun rolü göz ardı ediliyor ama “Biz bir tuğla ördük, ben o duvar da sadece bir tuğlayım” derken, tabi ki de mimar, Abdullah Avcı’dır. Abdullah Avcı, zamanı çok iyi okuyarak, o zaman için de futbolcuları olmaları gerektiği yer de tutmayı, değerlendirmeyi yapabilmesidir.


Fakat, futbol sadece sahada oynanan bir oyun değil, uzun soluklu bir maraton, hem saha içerisin de ve ama en önemlisi saha dışın da tesisler de, antrenman da, sokak ta taraftarlarla birlikte olabilmekte kısaca öyle bir maçlık olay değil. Düşünsenize bir şirket var ve bu şirkette çaycısın dan genel müdürüne ast üst ilişkileri, personelin uyumla birlikte olabilmeyi başarabilme gücü, madde ve manasıyla bir kimlik aidiyeti ile sonuca ulaşabilmesi, öyle sıradan bir rastgele başarı değildir.


Trabzonspor’un bu yıl ki şampiyonluğu, Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun,  evet otuz beş yıldır bu camianın içerisin de kimi görevler de bulunmuştu ama bu başkanlık dönemi onun çıraklık, kalfalık değil artık ustalık döneminin eseridir. Ahmet Ali Ağaoğlu, Mevcut Kulüpler Birliği ve Trabzonspor Başkanı. Türkiye’nin ikinci Golf Federasyonu Başkanı, yani farklı bir spor dalından da gelen farklı anlayış ve farklı bir kimlik.Şampiyonlukta bu kimliğin rolü var.


Takımı yönetmek hele Türkiye gibi spor dalların da daha yeni yeni kendini bulmaya başlayan bir ülke de kolay olmamalı. Kendi taraftarların değil ki sadece sorumluluk alanın da olan, rakip takımların taraftarları, bırakın taraftarları rakip kulüplerin yöneticileri, yöneticileri geçtik o rakip takımların yönetime muhalifleri her birer kesimle aranızda bir bağlantı mutlaka var. Siz bu süreci bir maraton boyu sürdürebilecek bir sabra, ruha ve inanca sahip olmak öyle her yiğidin göğüsleyebileceği bir süreç de değildir.


Trabzonspor’un kalecisi ve kaptanı Uğurcan Çakır başta olmak üzere  tüm yerli ve yabancı futbolcuların bu uzun soluklu yarışta,  arkadaşlık bağları, onları birbirlerine kenetleyen mimar Abdullah Avcı ve tüm yardımcılarını, Trabzonspor tesislerin de çalışan tüm personel ile futbolcuların bir aile gibi kucaklaşabilmesi ile kazanılan Şampiyonluk, gerçekten büyük başarıdır. Trabzonspor’u Başkanın dan tüm yöneticileri ve ona gönül ve destek veren taraftarlarını yürekten tekrar tebrik ediyor, bundan sonraki süreçte kupa ve Avrupa yolculukların da başarılar diliyoruz. Kalın sağlıcakla.

YORUM EKLE