,

Öğrenci evleri, Anzer balı'dır!

 M. Kemal AYÇİÇEK- 11 Kasım 2013

Şimdi şu öğrenci evi denince Apartman dairesini anlayanlar yanılıyor, öğrenci evleri, apart otel tarzında, "ev" den ziyade olan yerlerdir. Apartman dairelerindeki "öğrenci evleri" değil tartışılan, Başbakan'ın kastı, o "apart otel tarzı" işlev gören sözde öğrenci evleridir! Bülent Arınç, apartman dairelerindeki öğrenci evlerini anlamış, Cemil Çiçek'te aynı algıdalar ve haklılar, Başbakan'da haklı, ne evler var.
Yurtlar yetersiz kalınca ortaya çıkan apart öğrenci evleri, kayıtsız, kuyutsuz insan barındırır haldeler, tartışmadaki öğrenci evleri bunlar. Hani Bursa'nın vardı ya "yeni evleri", Başbakan'ın kastı işte o tarz "öğrenci evleri" adı altındaki evler! Ama Muhalefet, ne de olsa "öğrenci evi" dendi ya, bunlar kalkıp Apartmanlardaki normal dairelerdeki öğrenci evlerini anlayıp, istismar ediyor.
Şunu anladım, aynı kültür de yetişmemiş insanlar, bir başkasının söylemlerini de yanlış algılıyor ve yorumluyorlar. Türkiye'de bunu yaşıyor! Başbakan Tayyip Erdoğan'ı, aynı kültürden olmayan aydınların anlaması mümkün değil, onlar Erdoğan'a çok farklı bakıyorlar, anlamıyorlar! Zaten aydınların çıkışlarını da Başbakan Erdoğan'ın anlayamayışı kültür farklılığından kaynaklanıyor.
Aydınlar, her bir bk"ben bilirim" havasından sıyrılıp, aydın olmadan önceki hallerine bir dönebilseler Erdoğan'ı çok iyi anlayacaklar da işte! Kibir ve gururları buna engel olduğu için Aydınlar, Erdoğan'ın söylemlerinden aslında hiç bk anlamıyor ve sadece yorum yapıyorlar o kadar! Bu ülkenin "Aydın"ı, neymiş çok mu okumuş, ne okumuş, fikri ne, neyi okumuş? hafızlardan çok mu okumuş bu Aydınlar ? ne okumuşlar böyle!? Hem bu Aydınlar,"Aydın" olurken, ülke halkı sap-saman mı yemiş? Her konuda "Aydınlar" itibar görecekte halkın oy verdiği insanlar hor mu görülecek?
"Öğrenci evleri" tabi ki tartışılmalı, zaten tartışılsın diye de Başbakan Erdoğan, bir kemik attı ve onda da ısrar ediyor, edecekte ama o mu? Elbette değil, ama öğrenciler, apart öğrenci evlerindeki öğrenciler, gerçekten öğrencilik mi yapıyorlar? yoksa!? Genel evlerin adı mı değişti? Genelevler, halk arasında "pis" yerler olarak bilinirler, bu evlerin şirin gözükmesi nasıl sağlanır? 
"öğrenci evi" ne kadar masum değil mi? Başbakanın terbiyesi elvermediği için olacak, bu apart öğrenci evlerine "genelev" diyemiyor da işte böyle sütre ardından bir ifade kullanıyor! "Öğrenci evleri" aslında bu ülkenin tırı-vırı- tiplerinin ağzına verilen bir sakızdan ibarettir, o kadar! daha ileri değil yani!
İsteyen istediği gibi yorumlar, hele de "Türkçe" bir dilde, siz bir konuşun, o cümleyi, evirip, çevirip nasılda istediğiniz halde ifade ederiz! Türkiye tartışsın diye, "Öğrenci evleri" bir parmak Bal’dır, hem de Anzer balı. Bu tartışma da çıta ne kadar üst seviyeden açılırsa o derece etkili olacağından olacak Başbakan Erdoğan ve Arınç, muhalefete söyleyecek hiç bir şey bırakmadılar.
 Zaten CHP Lideri Kılıçdaroğlu da, Başbakan Erdoğan’ın, “Kendi aklınca ‘CHP, ahlaksızlara sahip çıkıyor’ gibi bir algıyı yerleştirmek istiyor. Mecliste ezberi bozuldu, başörtüsü dolayısıyla. Bir boşluk doğdu hayatında, ne yapacağını şaşırdı, lafı buraya getirdi ‘bir şeyler yakalayabilir miyiz?’ diye. Hiçbir şey yakalayamaz. Biz, bu ülkenin değerlerine, insanlarına saygılıyız, gençlerine de sahip çıkıyoruz" diyor. Tartışmak güzeldir, tartışmamak kötü olandır. Her konu tartışılmalı, hem de en üst perdeden tabi. Kalın sağlıcakla.
YORUM EKLE
YORUMLAR
   Palmiye yayınları
Palmiye yayınları - 10 yıl Önce

Palmiye yayınları olarak gazeteci, yazar, şair arkadaşlarımıza bir imkân sunuyoruz. Destekli yayıncılık kapsamında yazılarınızı kitaba dönüştürebiliriz. Siz yazın biz basalım yayınlayalım. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.
İletişim bilgilerimiz:
bilgi@palmiyeyayinlari.com
https://www.facebook.com/palmiyeyayinlari
Tel: 0555 2915061-0539 3602045