Resepsiyon ve kriz

Allah aşkına hala bu ülkede tartışılan konulara bakar mısınız. 
Yıllardır bir kriz tutturduk dilimize yapıştı kaldı. Sadece dilimize de değil adeta her şeye bulaştırdık bu krizi. Kriz nedir?
Olağanüstü bir olay olmalıdır ki kriz olsun. İşte Irak savaşı öncesi evet o krizdi. Savaş öyle oldu. 
Cumhurbaşkanımız Necdet Sezer, 57. TC Hükümeti başbakanı Bülent Ecevit’e Anayasa kitapçığını fırlattı evet krizdi. Bir millet, hem de 70 milyonluk bir millet biri sorumsuz diğeri sorumlu iki kişinin birbirleriyle çatışmasının faturasını, cebindeki parayı yüzde 50 oranın da kaybederek ödedi.
Evet o da krizdi. 
Peki ama 23 nisan 2003 tarihinde ne oldu da kriz oluverdi. Sorumsuz Cumhurbaşkanı Necdet Sezer başta olmak üzere Ana muhalefet partisi CHP’nin lideri Deniz Baykal ve CHP milletvekilleri ile Genel Kurmay Başkanı Hilmi Özkök, TBMM başkanı Bülent Arınç ’ın verdiği davete katılmadı. Ne oldu?
O da kriz oluverdi. Neymiş, CHP liderine göre AKP ’ nin “ vazo’yu kırması önlendi!..:)))
İster istemez insan gülüyor vallahi. Neden gülmeyesin ama neymiş gerekçeleri, “Türban resmi devlet protokolüne girecekmiş” de, bu olay önlenmiş! 
Yahu bu ülkede bunlara “kargalar bile güler” diyeceğimiz olaylar oluyorda yani çevre kirliliği yüzünden değil de sırf şu gayri ciddi olaylara gülmemeyi gerekçe göstererek kargalar bile bu ülkeyi terk etti yani. Bakın çevreniz de gülecek karga kaldı mı numunelik bile olsa? Bakın bakın var mı görebildiğiniz karga? Yok. Neden yok, bu ülkede gerçekten gülmekten karın doyurmaya fırsat bulamayacaklarını anlayan kargalar göç etti gitti de ondan yok.
Dünya nereye gidiyor biz nereye gidiyoruz. AB yetkilileri sürekli vurgu yapıyorlar. “Türkiye’de yönetim üzerindeki asker baskısı azalmalı” diye ama bakıyorsunuz ki, bizim MGK Genel sekreteri Paşamız Tucer Kılıç, Bürüksel’de açtı ağzını yumdu gözünü ve konuştu. Konuşmanın içeriği AB açısından tam bir felaket. Ama içerde “kriz” var kriz teraneleri.
Detaylara girmeye gerek yok.AB kapısındaki Türkiye, yine o AB yetkililerinin dediği gibi 2020 yılında Türkiye, bu birliğe dahil edilir bu gidişle. Yani adamlar haklı oluyor. Biz eğer burada ve dışarıda olur olmaz meseleleri maydonoz edip, temcit pilavı yaparsak adamları haklı çıkarmış oluyoruz. Tüm bunlar, bu ülkenin kaderi olmamalı.
Bu ülkenin hala rejim falan gibi kaygılar taşımış olmasını anlamak mümkün değil.bu ülkede rejimi benimsemeyen birkaç aşırı ideolojik grup olabilir ama 70 milyon insanın kalkıp onlara pabuç bırakabileceğini düşünmek saçmalık. Hatta daha da ilerisi ne ise o.
Resepsiyona katılım olmamışta dolar füze gibi tavan mı yapmış? Yo hala düşüşünü sürdürmüş. Peki ya borsa dibe mi vurmuş yo hiç de kıpırdamamış bile e o zaman buna nasıl kim neden KRİZ dedirtmiş veya dedirtmeye çalışıyor. Bunu anlamak için salak olmaya gerek yok öyle değil mi ama? Kalın sağlıcakla..29.4.2003
   

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.