21 Mart 2018 Çarşamba

Rize'nin bütün güzelliği gün gibi ortada

Cumhurbaşkanı Gül, Rize'ye daha önceki yıllarda birkaç kez gelmek istediğini belirterek, “O günlerde maalesef sel felaketleri oldu, başka gelişmeler oldu ve buradan arkadaşlarım, ‘bu geziyi biraz daha erteleyelim de daha güzel bir havada, günde gelin’ dediler ve bugüne kaldı. Bugün de gerçekten Karadeniz'in, Rize'nin bütün güzelliği, bütün şirinliği sizlerle birlikte gün gibi ortada” dedi

12 Haziran 2013 Çarşamba 13:59
Rize'nin bütün güzelliği gün gibi ortada
Foto galeriye git Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Rize’yi  ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül, “Bu güzel vatanın hep beraber kıymetini bileceğiz, memleketimizin hep beraber değerini bileceğiz ve hep beraber huzur, kardeşlik içinde geleceğimizi daha da parlak yapmak için elbirliğiyle çalışacağız” dedi.
 
 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, il ziyareti gerçekleştirmek üzere Rize’de bulunuyor.
 
 Ankara’dan havayolu ile Trabzon’a giden Cumhurbaşkanı Gül’ü havaalanında Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Garnizon Komutanı Kurmay Albay İlhami Ulu, Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu karşıladı.
 
 
 Trabzon’dan da karayoluyla Rize’ye geçen Cumhurbaşkanı Gül’ü, Vali Nurullah Çakır, Rize Milletvekilleri, Garnizon Komutanı J. Kd. Alb. İsmet Cansaran, Belediye Başkanı Halil Bakırcı valilikte karşıladı.
 
 
 Valilik önünde kendisin bekleyen vatandaşlara hitaben yaptığı kısa konuşmada Cumhurbaşkanı Gül, Rize'de bulunmaktan, Rizelilerle kucaklaşmaktan çok büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
 
 “RİZE'NİN BÜTÜN GÜZELLİĞİ GÜN GİBİ ORTADA”
 
 Cumhurbaşkanı Gül, Rize'ye daha önceki yıllarda birkaç kez gelmek istediğini belirterek, “O günlerde maalesef sel felaketleri oldu, başka gelişmeler oldu ve buradan arkadaşlarım, ‘bu geziyi biraz daha erteleyelim de daha güzel bir havada, günde gelin’ dediler ve bugüne kaldı. Bugün de gerçekten Karadeniz'in, Rize'nin bütün güzelliği, bütün şirinliği sizlerle birlikte gün gibi ortada” dedi.
 
 “BU GÜZEL VATANIN HEP BERABER KIYMETİNİ BİLECEĞİZ”
 
 Gösterilen ilgiden dolayı Rizelilere teşekkür eden Cumhurbaşkanı Gül, sözlerini şöyle sürdürdü: “Memleketimiz, ülkemizin her tarafı, dört bir köşesi birbirinden güzel. Karadeniz’in güzellikleri var, güneyin başka güzellikleri var, Orta Anadolu'nun başka güzellikleri var ama Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün vatandaşları istedikleri yere gider, istedikleri yerde yerleşir, istedikleri yerde yaşayabilirler. Bu güzel vatanın hep beraber kıymetini bileceğiz, memleketimizin hep beraber değerini bileceğiz ve hep beraber huzur, kardeşlik içinde geleceğimizi daha da parlak yapmak için elbirliğiyle çalışacağız."
 
 “MUTLULUĞUNUZU ÇOK DAHA ARTTIRMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ”
 
 Rize'nin, Cumhuriyetin başından ve çok partili sisteme geçildiğinden beri çok önemli siyasetçiler, devlet adamları yetiştirdiğini ve iki başbakan çıkardığını belirten Cumhurbaşkanı Gül sözlerini şöyle tamamladı: "Rize Başbakanımızın da memleketi olan bir il. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan benim de en eski, en kıymetli arkadaşlarımdan. Dolayısıyla hep beraber bu ülkeyi, bütün şehirlerimizi çok daha güzelleştirmek, çok daha zenginleştirmek, sizlerin huzurunuzu, mutluluğunuzu çok daha arttırmak için gece gündüz çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz" dedi.
 
 Cumhurbaşkanı Gül, kemençe eşliğinde türkü söyleyen yöresel sanatçı Ahmet Çakar'ı dinledi ve horon ekibini izledi.
 
 “RİZE’DE BULUNMAKTAN BÜYÜK MEMNUNİYET DUYUYORUM”
 
 Cumhurbaşkanı Gül, Valilikte yaptığı açıklamada, çeşitli vesilelerle daha önce birçok defa gittiği Rize’ye Cumhurbaşkanı olarak ilk kez geldiğini belirterek, “Bugün böyle güzel bir havada Karadeniz’in bütün güzelliğinin gözler önünde olduğu bir zamanda burayı ziyaret ediyor olmak büyük bir mutluluk veriyor. Ayrıca yine sizin de gördüğünüz gibi Rizeli vatandaşlarımın gösterdiği büyük sevgi ve muhabbet de beni şüphesiz ki çok mutlu etmiştir” dedi.
 
 “RİZELİLER NE KADAR GURUR DUYSA, ÖVÜNSE HAKLARIDIR”
 
 Ülkemizin çok partili hayata geçtiğinden bu yana Rize’nin çok önemli siyasetçiler, devlet adamları yetiştirdiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Gül şöyle konuştu: “İki başbakan yetiştirmiştir ve bugünkü değerli Başbakanımız da sizin hemşehrinizdir. Dolayısıyla nüfusu az ama Türkiye idaresinde ağırlığı olan bir il. Bununla bütün Rizeliler ne kadar gurur duysa, övünse haklarıdır.”
 
 Rize denilince akla çayın, folklorun, turizmin geldiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Gül, gün içinde birçok ziyaretler gerçekleştireceğini, şehri yakından görme ve bilgi alma imkânı olacağını söyledi.
 
 Cumhurbaşkanı Gül, açıklamasının sonunda, “Türkiye’nin bu şirin, güzel, ileride çok önemli bir turizm merkezi de olacak şehri Rize’de bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum” dedi.

Rize, Artvin ve Ardahan illeri gezisine Artvin'e geçerek devam eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Artvin ve Ardahan'da da vatandaşların coşkulu karşılamalarına her zaman ki tebessümü ile karşılık verdi.

Artvin’de ilk olarak Valiliğe giden Cumhurbaşkanı Gül’ü, Vali Necmettin Kalkan, Artvin milletvekilleri, Garnizon Komutanı Albay Güven Dalgıç, Belediye Başkanı Emin Özgün ve diğer ilgililer karşıladı.

“ŞEHİR OLARAK YERLEŞİMİ OLARAK ARTVİN’İN TÜRKİYE’DE BENZERİ YOK”

Artvin Valiliğinde yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Gül, Cumhurbaşkanı olarak ülkemizin güzel şehri Artvin’i ziyaret etmekten gurur ve mutluluk duyduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Gül, Artvin’in her bakımdan farklılıkları, zenginlikleri olan bir il olduğunu kaydederek, “Folkloruyla çok büyük bir turizm merkezi olmaya, bütün vasıfları taşıyan ama görüldüğünde gerçekten fark edilen, her bakımdan cennet gibi çok güzel bir ilimiz. Ayrıca Artvin’in şehir olarak yerleşimi de gerçekten Türkiye’de başka yok, ama dünyada da bilmiyorum var mıdır? Herhalde çok nadirdir. Bu kadar yükseklikte, bu kadar dağların, tepelerin üstünde. Ama bu kadar da güzel gelişmiş, yollarıyla, binalarıyla bütün altyapısıyla böyle güzel bir şehrimiz. Tabii ki burada çok tarihî eserler, camiler, kiliseler, her şey olduğu gibi ama esas barajlarıyla da Türkiye’ye çok büyük katkısı olan bir ilimiz” dedi.

“SARP SINIR KAPISI, TÜRKİYE’Yİ KAFKASLAR ÜZERİNDEN ORTA ASYA’YA BAĞLIYOR”

Sarp Sınır Kapısı’nın, Türkiye’yi Kafkaslar üzerinden Orta Asya’ya bağlayan çok önemli bir güzergâh olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Gül şöyle konuştu: “Hopa Limanı çok önemli bir liman Karadeniz’de. Deriner Barajı ise, hepimizin gurur duyduğu, iftihar ettiğimiz, dünyada seçkin barajlar listesinde olan böyle bir barajı da yine Artvin ilimiz bünyesinde barındırıyor. Bu bakımdan böyle bir ilimize gelmekten büyük heyecan, mutluluk duyuyorum. İtiraf etmem gerekir ki Türkiye’de maalesef gelmediğim tek yer, daha önceki siyasi hayatımda da Artvin’di. Her zaman gelmeyi çok arzu ediyordum. Memleketimizin bu en güzel şehirlerinden birisine gelerek bugün ayrıca kendi açımdan da noksanlığı gidermiş oluyorum.”

“VATANDAŞLARIMIZ ÇOK BÜYÜK SEVGİ GÖSTERDİLER; HEPSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bu geceyi Artvin’de geçireceklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Gül, “İlin yöneticileriyle bir araya gelip ilimizle ilgili bilgiler aldıktan sonra akşam da şehrimizin bütün ileri gelenleri, şehrin bir nevi sahipleri olan, sivil toplum örgütleri, siyasi partilerimiz, hepsiyle bir arada olacağız. Benim için de unutulmaz bir gün olacak. Bu vesileyle yol boyunca buraya gecikmemizin sebebi de bütün ilçelerde durduk. Vatandaşlarımız gerçekten çok büyük sevgi gösterdiler. Bir kez daha hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sevgi ve muhabbetlerimi herkese sunuyorum” dedi.

ZİYARET ANISINA ARTVİN VALİLİĞİ TARAFINDAN 1100 FİDAN DİKİLECEK

Artvin Valisi Kalkan da yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül’ün ziyareti anısına Artvin Valiliği tarafından dikilen 100 fidana ilaveten 1100 fidanın daha dikileceğini açıkladı. Ardından Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Cumhurbaşkanı Gül Valilik önünde kendisini bekleyen halkı selamlayarak, onlara hitaben bir konuşma yaptı.

“ARTVİN’İN HEPİMİZİN GÖNLÜNDE AYRI BİR YERİ VAR”

Konuşmasında Artvin’in, Türkiye’nin kendine has, gerçekten coğrafi konumuyla, güzelliğiyle, tarihî zenginliğiyle, folkloruyla ve barajlarıyla Türkiye’ye çok zenginlik katan bir şehrimiz olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, “Bugün gün boyu burada olacağım, geceyi burada geçireceğim. Şehrimizin muhakkak ki dertlerini dinleyeceğiz, yapılanları göreceğiz. Buralara büyük eserler yapıldı, onları ziyaret edeceğim ve hep beraber birçok vesileyle bulaşacağız. Buralar gerçekten Türkiye’nin çok güzel, cennet gibi yerleri. Sizler adeta cennette yaşıyor gibisiniz. Bunu açıkça söylemek isterim belki biraz Karadeniz’e uzaktasınız, başka yerlere uzaktasınız ama yollar tünellerle mesafeler artık kısalıyor. Bu ayrıcalıklarıyla Artvin’in hepimizin gönlünde ayrı bir yeri vardır. Hepinize sevgilerimi sunuyorum, bu gösterdiğiniz sevgi için herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Temas ve incelemelerini tamamlayarak geceyi geçirdiği Rize’den Artvin’e hareket eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yol üzerindeki Çayeli, Pazar, Ardeşen, Arhavi ve Borçka ilçelerine uğradı. Vatandaşlarca yoğun ilgi ve sevgiyle karşılanan Cumhurbaşkanı Gül, Ardeşen ve Arhavi’de vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.


Yol boyunca yoğun ilgi ve sevgi gösterileriyle karşılanan Cumhurbaşkanı Gül, Çayeli ilçesi girişinde ellerinde Türk bayraklarıyla bekleyen vatandaşları selamladı. İlçenin Eskipazar mevkiindeki Doğal Yaşam Müzesi'ni gezen Gül, buradan Pazar ilçesine geçerek yol kenarında kendisini bekleyen vatandaşları selamladı.


ARDEŞEN’DE HALKA HİTAP

Ardından Ardeşen ilçesine giden Cumhurbaşkanı Gül, kendisini bekleyen kalabalık grubu selamlayarak, Ardeşen Hükümet Konağı önünde vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Gül konuşmasında, Rize'den Artvin'e geçerken Ardeşen'e uğramamanın olamayacağını ifade ederek, “Her ne kadar Karadeniz Sahil Yolu kestirmeden illeri birbirine bağladıysa da tabii ki gönülleri birbirinden kopartmıyor. Buralar Türkiye'nin en güzel yerleri, yemyeşil yerler. Buraların eminim ki sizler de kıymetini biliyorsunuz. Buralar sadece gelip görüp gitmek için değil… Buralarda günlerce kalsam doyulamayacak güzellikler var. Tabii sizlerin sıcaklığı, muhabbeti, bu güzelliklere ayrı güzellikler katıyor” dedi.

Sonra da Artvin'in Arhavi ilçesine geçen Cumhurbaşkanı Gül’ü vatandaşlar burada da yoğun ilgi ve sevgi gösterileriyle karşıladı.

“BURALARIN KIYMETİNİ HEPİMİZİN BİLMESİ GEREKİR”

Burada da halka hitaben bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Gül, Karadeniz sahillerinin cennet gibi yerler olduğunu belirterek, “Buraların kıymetini hepimizin bilmesi gerekir. Ben Kayseri'de doğan, büyüyen biri olarak yeşilin ne olduğunu buraları görünce anlıyorum. Bizim oralarda 3 tane ağaç görsek 'buralar ne kadar yeşilmiş' deriz. Siz ise cennet gibi yerde yaşıyorsunuz” dedi.

“HERKES BİRBİRİNİN FİKRİNİ SAYGIYLA DİNLEMELİ”

Cumhurbaşkanı Gül, herkesin kendi toprağının, ilinin kıymetini bilmesi gerektiğini ifade ederek şöyle konuştu: “Hep karşılıklı sevgi, saygı içinde olunacak ki böyle güzel yerlerin de tadı olsun. Bütün Türkiye'yi gezdiğimde hep tavsiyem, herkesin birbirine sevgi, saygı içerisinde olması, birbirinin fikrini, düşüncesini saygıyla dinlemesi. Günü geldiğinde tabii ki demokratik tercihlerini yapar. Çok şükür memleketimizin her tarafı gelişiyor. Daha önce buralardan Artvin'e giderken saatler geçiyordu. Şimdi ise ulaşım çok rahat.”

Borçka ilçesine de geçen Gül, Emniyet Caddesi'nde kendisini bekleyen vatandaşlarla selamlaştı.
Yolu üzerinde bulunan Şavşat ilçesi Cumhuriyet Caddesi’nde kendisini karşılayan vatandaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Artvin Orman Bölge Müdürlüğü Şavşat Orman İşletme Müdürlüğü Yavuzköy’de bulunan Şavşat Evi’nde kahvaltı yaptı.


VATANDAŞLAR CUMHURBAŞKANI GÜL’E YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanı Gül’ü, Ardahan’a gelişinde atlarla karşılayan Ardahan Rahvan At Binicilik ve Spor Kulübü Derneği üyeleri konvoya Valiliğe kadar eşlik ettiler. Bu sırada vatandaşlar da ellerinde gül ve karanfillerle Cumhurbaşkanı Gül’e yoğun sevgi gösterisinde bulundular.

Cumhurbaşkanı Gül’ü Valilik önünde Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Belediye Başkanı Faruk Köksoy ile diğer ilgililer karşıladı.

Cumhurbaşkanı Gül, Valilik önünde kendisini bekleyen vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Ardahan’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.


“ÇOCUKLARIMIZA DAHA GÜZEL BİR TÜRKİYE BIRAKMAK İÇİN UĞRAŞIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Gül, yol boyunca bütün çocukların ellerinde karneler gördüğünü belirterek şöyle konuştu: “Hepsinin gözlerinden öpüyorum. Onlara başarılar diliyorum. Biliyorsunuz okullarda küçükken hepimizin okuduğu ve şimdi de bütün çocukların okuduğu şiirlerde Edirne’den Ardahan’a kadar bu güzel vatandan bahsederiz. Türkiye’nin, bu güzel vatanımızın Serhat şehirlerinden birisi Doğu’da Ardahan’dır, sizlersiniz. Sizler burayı bekliyorsunuz. Sizler burada yaşıyorsunuz, sizler bu toprakları şenlendiriyorsunuz. Bizlerin, hepimizin, bütün devlet görevlilerinin, bütün kamu görevlilerinin, hükümetin, yerel yöneticilerin, herkesin var oluşu sizlere hizmet içindir. Sizlere hizmet etmek, sizlerin geleceğini daha iyi iyileştirmek, çocuklarımıza daha güzel Türkiye bırakmak, daha güzel Ardahan bırakmak, onlara daha iyi eğitim, daha iyi sağlık bütün bunlar için uğraşıyoruz. Ve sizler de görüyorsunuz ki her geçen gün, her geçen yıl Türkiye daha güzelleşiyor, daha zenginleşiyor bununla Ardahan’da aynı şekilde daha çok gelişiyor.”

“ŞEHİRLERİN ESAS SAHİPLERİ BELEDİYE BAŞKANLARIDIR”

Cumhurbaşkanı Gül, Ardahan’da Merkez Camisi’nde Cuma Namazını kıldıktan sonra Belediye ve Ardahan Üniversitesi’ni ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Gül, Ardahan Belediyesi’nde yaptığı açıklamada, şehirlerin esas sahiplerinin belediye başkanları olduğunu ifade ederek, “Size eskiden ‘şehremini’ derlerdi. Doğup büyüdüğünüz yerler buralar. Diğer kamu görevlileri burada görev yaparlar. Ondan sonra başka bir ile giderler. Orada aynı şekilde görevlerini yaparlar. Onun için buraların gerçek sahiplerisiniz. Şehirlerinizi ne kadar güzelleştirir, altyapısını genişletir ve başarılı bir şekilde halkın önemli ihtiyaçlarını karşılarsanız o kadar çok halkı burada tutarsanız; yoksa insanların hakları vardır. Türkiye onların, istedikleri yere gider, istedikleri yerlere yerleşebilirler” dedi.


“ARDAHAN’DA ÜNİVERSİTE OLMASI HAYAL EDİLEMEZDİ”

Göçlerin en büyük sebeplerinden birinin şehirlerin çok güzel yaşanılabilir yapılmamasından kaynaklandığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Gül şöyle konuştu: “O zaman insanlar daha güzel yerlere gidiyor. Artık ulaşım problem olmaktan çıktı, haberleşme problem olmaktan çıktı. Devlet her türlü eğitim ve sağlık hizmetlerini taşıyor. Ardahan’da üniversite var. Bunlar hayal edilemezdi, şimdi bütün bu Ankara’nın, merkezî hükümetin ve bütün devlet organlarının elinden geleni yaptığı bir dönemdir. Belediyeler de kaynaklarını en iyi şekilde kullanacaklar. Kaynakları yetmiyorsa ilave kaynaklar, fonlar, bütün bunlar oluşturulacak ve buranın güzel serhat şehrini çok daha güzelleştireceksiniz. Halkı burada çok daha mutlu edeceksiniz.”

ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Ardahan Üniversitesi Rektörlüğüne geçti. Ziyaret sırasında Rektör Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Cumhurbaşkanı Gül’e üniversite ile ilgili bilgiler sundu. Cumhurbaşkanı Gül, rektörlük binası çıkışında kendisine bugün aldıkları karneleri gösteren öğrencilerle sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

CUMHURBAŞKANI GÜL ONURUNA ÖĞLE YEMEĞİ

Cumhurbaşkanı Gül, Ardahan'da onuruna verilen yemekte ilin önde gelenleri şehit aileleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Gül yemeğin yapıldığı salona girişinde şehit ailelerinin bulunduğu masaya giderek, onlarla sohbet etti.

Yemekte yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Gül, Ardahan'ın bir serhat şehri olduğunu ifade ederek, “Merkezden biraz uzak olunca, bazen gözden uzak olunca gönülden de uzak olunur diye hissiyat olur. Hâlbuki tam tersi sınırları bekleyen, vatanın çerçevesini çizen illerdir, serhat şehirlerimiz. Dolayısıyla daima Ardahan gözümüzde çok önemlidir. Her zaman çok önemli bir yeri vardır serhat şehirlerimizin” dedi.


“AZERBAYCAN'LA ARDAHAN ARASI 2,5 SAATE DÜŞECEK”

Gün boyu il ile ilgili geniş bilgiler aldığını belirten Cumhurbaşkanı Gül sözlerini şöyle sürdürdü: “Eskiler iyi bilir. Yollar hiçbir zaman böyle değildi. Yollar, tüneller, hepsi olağanüstü gayret ve altyapı isteyen çalışmalar. Şimdi daha da canlandırmak için önemli projeler var. Komşu ülkelerle ticareti artırmak, iş birliğine gitmek, alışverişi artırmak için de işinizi kolaylaştırmamız lazım. Bunun yolu da kapılardan, gümrüklerden geçmekte. Bu anlamda Çıldır-Aktaş Sınır Kapısı açılmak üzere. 52 milyon liraya ihalesi yapıldı. Bu gerçekleştiğinde Azerbaycan'la Ardahan arası 2-2,5 saate düşecek. Gürcistan yine aynı şekilde olacak. Bütün bunlar şehrinizi, sağa sola çok daha kısa yoldan bağlayacaktır. Kars-Tiflis-Bakü demiryolu projesi var bir de. Onun bir kısmı da sizden geçiyor. Bütün bunlar şehirlerimizin daha yaşanır hale gelmesi, ihtiyaçlarının en iyi şekilde kazanılması ve aynı zamanda oradaki ekonomik faaliyetlerin çoğaltılması için yapılan faaliyetlerdir.”

25. HUDUT TUGAY KOMUTANLIĞI’NI ZİYARET

Cumhurbaşkanı Gül, yemeğin ardından, 25. Hudut Tugay Komutanlığı’nı ziyaret etti. 25. Hudut Tugay Komutanı Tuğg. Yüksel Durak tarafından tören bölüğüyle karşılanan Cumhurbaşkanı Gül, şeref defterini imzaladı. Kendisine sunulan brifing sonrası bahçede fidan diken Cumhurbaşkanı Gül, temaslarını tamamlayarak Ardahan’dan ayrıldı.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  ANKET Sonuçlar Tümü

  ?Karadeniz denince aklınıza gelen yer neresidir?

  EN ÇOK OKUNANLAR

  BUGÜN

  BU HAFTA

  BU AY

  EN ÇOK YORUMLANANLAR

  BUGÜN

  BU HAFTA

  BU AY

  SAYFALAR

  e-gazete

  ARŞİV