Sonuç Kimseyi Aldatmasın

Samsunspor kendi evinde Boluspor’u konuk etti.
Takımın düzeni bir önceki karşılaşmada olduğu gibiydi ve iki golcü Adiloviç ile Ekigho kırmızı beyazlı takımın gol umuduydu.
Top orta sahada dolaşırken Samsunspor’un atağına dönüştü ve Adiloviç takımını öne geçirdi.
18. dakikada Taha Yalçıner kafayla topu indirdi. Boluspor savunması ofsayt taktiği yapmayı düşününce Adiloviç topu filelere gönderdi.
Golden sonra Samsunspor biraz rahatladı ve top çevirmeye başladı.
40. dakikaya gelindiğinde Musa kazandığı topu Canberk’e aktardı, bu futbolcu bekletmeden ortaladı, Adiloviç topun gelişine vurdu ve hem kendisinin hem de takımının ikinci golünü attı.
Samsunspor ikinci yarıya farkı artırmak amacıyla hızlı, konuk Boluspor ise en azından eşitliği sağlamak amacıyla kontrollü başladı.
47. Ekigho buluştuğu topla soldan atağa geçti, Boluspor savunmasından iki futbolcuyu üzerine doğru çekti, bu sırada Musa Aydın bomboş pozisyondaydı. Ancak Ekigho kendisi vurmayı tercih etti.
Aynı Ekigho bu kez 66. dakikada yine bariz bir pozisyonu heba etti. Samsunspor’un kontratağında Ekigho yine Adiloviç yerine ters tarafa attı topu. Eğer Adiloviç’e topu atmayı düşünebilse Kırmızı Beyazlı takımın üçüncü gole kavuşması işten bile değildi.
Peki, Adiloviç üçüncü golünü atsa ne olurdu?
Bazılar belki bundan sonraki haftalarda takıma güçlükle girebilirdi.
İlerleyen dakikalarında Samsunspor oyunun kontrolünü tamamen eline aldı ve golü kontrataklardan aradı, sahip olduğu topları rakibe kolay kaptırmak istemedi.
Samsunspor oyunun tamamında savunmada iyiydi.
Bakmayın oyunun 2 – 0 sonuçlandığına.
Bu sonuç kimseyi aldatmasın.
Çünkü Samsunspor Boluspor karşısında  iyi oynamadı…

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.