Trabzonpor'a sadece moral lazım

  Trabzonspor sezona başkan ve hoca değişikliği ile başladı. Büyük transfer beklentileri yaratılan ortamda ne yazık ki yine Henrique’ye kaldık. Buna rağmen ortasaha da ki Olcan Adın gerçeği ve yüreğini sahaya koyan bir KAPTANIMIZ vardı. Bizi ayakta tutan Onur Recep KIVRAK’a cani gönülden desteğimizi sunarız.
 
 Çünkü gerçek Trabzonlu, Trabzonsporlu mert, cesur, tuttuğunu koparan ve seyircisine destek olandır ve bunu Onur çok iyi gerçekleştirdi. Avrupa'daki başarılı gidiş ve Başkanın büyük iddiaları bizleri gerçekten büyük bir umuda bağladı ve ne yazık ki Sadri Şener döneminden bir fark var o da oyuncu vermiyoruz. Ama alamıyoruz da. M.R.AKÇAY hoca çok samimi olmasına rağmen takımı bir türlü lige odaklayamadı. Tek başına Onur ne yapsın?..
 
 Harika bir savunma hattımız varken Mustafa Yumlu'nun sakatlığı bütün oyun kurgusunu bozdu. Caner gibi bir oyuncu kazandık ama bu Trabzonspor'a yetmez. Ayrıca Malouda gibi bir tecrubenin sakatlanması bizi JUVENTUS karşısın da 1-0 mağlup başlattı. Ama buna rağmen juve’den daha iyiydik. Biz oynadık onlar attı. Bizim paslarımızı durduramıyordu ama bizde ileri gidemiyorduk. Defans ve orta saha arasında pas yaptık. Şanssız bir pozisyonda gölü bulamadık ve ondan daha şanssız olarak savunmaya çarpan toptan gol yedik.Juventus oyun oynayamadı ama kariyerli ve yetenekli oyuncular sayesinde fırsatları iyi değerlendirdi.
 Trabzonspor’a acilen bir moral lazım, ne DEMBA BA, ne CİSSE, sadace moral. Yetenekli ve ayrıca genç bir forvet varken 5 milyon euro adamlara vermek saçma olur ki Özer gibi Alexander B. gibi oyuncular da aldık. Bize yararı fazlasıyla dokunacaktır. Ve faydalarını da KAYSERİSPOR maçında gösterdiler. Dediğim gibi bize forvet lazım değil. Çünkü Janko gibi bir dev, messinin ayağıyla oynayan bir Emre ve gol atamasa da çalımlarıyla oyuncu eksilten bir Henrique’miz var.
 
 Kayserispor maçında bir Trabzonlunun takımın başında olduğu her halinden belliydi. Bu belirtiler de takımın sadece hücuma yönelik oynaması, ve 1-0 mağlupken ikinci yarının hemen başında iki tane forveti oyuna alması ve biriyle orta saha oyuncusu değiştirmesi. Yeni transfer alexsander b.’ya ne kadar güvendiğini de hoca belli etti çünkü 4’lü savunmanın ve 5 kişilik forvetin arasında tek başına mücadele etti ve başarılıydı. 
 TRABZONSPOR’a sadece moral lazım… Çünkü dünyada sayılı kalecilerden biri bizde ve Türkiye'deki en iyi kanat oyuncusu olan OLCAN bizde. Bu oyunculara rağmen iyi oyuncumuz yok demek ayıp olur. Bu yüzden taraftarın bir oyuncu istemesi buna bağlı değil, bağlı olduğu konu SADRİ ŞENER döneminde SELÇUK İNAN, BURAK YILMAZ, EGEMEN KORKMAZ gibi oyuncuların elimizden alınması ve geçen sezondan başlayan İstanbul'a gelen oyuncuların kalitesi. Bu oyuncularda snejder , drogba. Ve buna da bağlı olarak taraftarımızın biz İstanbul'la neden yarışamadığımızın göstergesidir. Çünkü biz onlardan aşağı kaldık, biz onlarda çok az para harcadık ama o öyle değil. Bizim şampiyon olduğumuz senelerde ki oyuncuların yüzde 90' ı Trabzonlu oyunculardan oluşuyordu. Ve Trabzon'daki MUSTAFA bunun örneği.Biz Trabzonlu oyuncuyla başarılı oluruz, biz kendini Trabzonlu bellemiş oyuncularla başarılı oluruz.
 RAFET ONUR AYÇİÇEK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.