,

Artvin'de özürlüler veritabana işlendi

 
 
ARTVİN İLİ ÖZÜRLÜLER VERİTABANI PROTOKOLU İMZALANDI
 
Artvin ili genelinde yaşayan özürlülerin tespitinin yapılarak Artvin Valiliği Özürlüler Veritabanı ve Ulusal Özürlüler Veritabanına girişini sağlamak, hizmetlerin özürlülere de ulaşabilmesi için proje yapmak, özürlülükle ilgili belirlenecek politikalara sağlıklı veri sağlamak amacıyla Artvin İli Özürlüler Veritabanı Projesine ilişkin protokol, Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanı Sayın Bekir Köksal ve Artvin Valisi Sayın Mustafa YEMLİHALIOĞLU arasında imzalandı.

Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe; Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanı Bekir KÖKSAL, Artvin Valisi Mustafa YEMLİHALIOĞLU, Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet DUMAN, Artvin Belediye Başkanı Dr.Emin ÖZGÜN başta olmak üzere çok sayıda mülki amirler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri , özürlüler ve aileleri katıldı.
 
Proje kapsamında, Artvin ilinde hizmetlerin yerinde ve zamanında taraflara ulaşabilmesi için özürlülere ait bir veritabanı oluşturulması, bu verilerin değerlendirilmesi ve veritabanın etkin olarak kullanılması amaçlanmaktadır.

Protokol törenin ardından Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından özürlü hakları anlatıldı. Etkinlikte konuşan Sayın KÖKSAL “Elimizde sağlıklı veriler olmadığı için hizmetin özürlülere ulaşımında sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu noktada veritabanının önemi çok büyüktür. Hedefimiz 81 il de bunu uygulamaktır.”dedi.
 
 
 

YORUM EKLE