,

Gün Birlik ve beraberlik günüdür

 Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği başkanı İsmail Turgut Öksüz “birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var . dedi.
BAŞKAN ÖKSÜZ ‘ÜN GÜNDEM İLE ALAKALI GÖRÜŞLERİ
Türk futbolunda son günlerde en önemli konu olarak sıcaklığını koruyan şike olayları ve Yargıtay’ın onadığı Aziz Yıldırımın cezasından sonra Trabzonspor’a karşı yapılan hukuki oyunlara dikkat çeken Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği Başkanı İsmail Turgut Öksüz “ Fenerbahçe başkanına mahkemenin, Yargıtay'ın, UEFA'nın, CAS'ın "şike var" diyerek kararlar aldığını ve ceza verdiğini gördük. Bu kararlar karşısında ben bu kararları tanımıyorum diyerek mahkeme kararlarına bile tepki koyan Aziz Yıldırımın bu tavrı elbette hukuka her zaman inanan bizleri üzmüş ve düşündürmüştür. 
Bizler için önce vatan diyerek sonra kendi değerlerimizi korumamız gerekirken maalesef ülkemizi ve spor camiasını kirleterek tüm dünyaya bizleri “şike ülkesi “ olarak gösteren bu olayın kararını mahkeme adaleti verdi.Ancak görüyoruz ki Aziz Yıldırım halen “ben şike yaptıysam bile bunu Fenerbahçe için yaptım “diyerek demagoji yapıyor. Oysa ülkemizin futbol kirliliği tüm dünya da konuşularak Türk futbolunun dünyada ki itibarını da düşürmüştür. Adalet bir gün herkese lazım olacak sloganını söyleyerek tüm Trabzonsporlular bu şike sürecinde adaletin verdiği kararı saygıyla bekledi ve nihayet başta UEFA CAS ve Yargıtay bu konuda kararını vererek Fenerbahçe’nin şike yaptığını belgeleyerek kararını verdi. Bundan sonra da gerekli spor mercileri bu kararla birlikte adaletli davranarak Trabzonspor hakkını yani hem “O “ kupayı hem de haksızlıkla halen tescil edilmeyen şampiyonluğumuzun Trabzonspora verilerek adaletlin tecelli etmesini bekliyoruz. Bu kararı vermediğimiz sürece hem Türk Futbolu he de Türk Adaleti kamuoyun da çok daha konuşularak yara alacaktır.Hatta bu konuda Hz. Ali’nin o güzel sözlerinden biri olan “UNUTMAYIN Kİ HAKSIZLIK KARŞIN DA SESSİZ  KALANLAR HAKLARIYLA BERABER BİR GÜN ŞEREFLERİNİ DE KAYBEDER “diyerek biz insanlara kılavuzluk yapmıştır. Bizde adaleti ile bizlere yol gösteren Hz. Ali’nin bu sözüne itaat ederek Trabzonspor’umuzun haksızlıklar karşısında yanında olduğumuz gibi bugüne kadar elimizden alınan puanlarla ve çalınan şampiyonluklarımızın yani Trabzonspor taraftarlarının hakkının verilmesi karşısında dik duruşumuzu sürdüreceğiz. Türk futbolunda Anadolu’dan çıkarak istanbul saltanatına son veren bir kulübün bazı masa başı oyunlarla hakkının yenilmesini görerek ses çıkarmayanlara da Hz. Ali’nin “O “ kutsal sözünü hatırlatırız.”dedi.
GÜN BİRLİK ve BERABERLİK GÜNÜDÜR 
Cumartesi günü büyük trabzonspor taraftarlarının Trabzon da buluşarak birlik beraberlik içerisinde olduklarını da tüm ülkeye gösterecekleri ADALET İÇİN YÜRÜYÜŞ örnek bir olay olarak da tarihe geçeceğini söyleyen başkan İsmail Turgut Öksüz “ işte son günlerde büyük sıkıntı yaşayan Trabzonsporumuzun cefakar ve vefakar taraftarlarının cumartesi günü yapacakları birlik beraberlik yürüyüşü de ülkemizde ki taraftarlarımızın adalet için bir araya gelerek Trabzonsporun hakkının yenilemeyeceğini gösterecekleri büyük gündür. Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde bulunan Trabzonspor taraftarları bu yürüyüşle her zaman Trabzonsporun  yanında olduğunu da gösterecektir” dedi
YORUM EKLE