,

Malkoç: “Kan yaşam için bir armağandır.”

 Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık) kan bağışı etkinliği düzenledi.
Kamu Denetçiliği Kurumu ve Türk Kızılayı işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikte Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Kamu Denetçileri, Kurum Genel Sekreteri İbrahim Kılınç ve KDK personeli kan bağışında bulundu.
Türk Kızılayının hem Türkiye’de hem dünyada öncülük yaptığını belirten Malkoç, Kızılaya ve kan ihtiyacı kişilere destek olmak için Kamu Denetçiliği Kurumu personeli ile kan verdiklerini kaydetti.
Türk halkını Kızılaya destek olmaya ve özellikle de kan vermeye davet ettiklerini söyleyen Malkoç, “Kızılay gibi kuruluşlarımız güçlü oldukça biz daha rahat uyuruz. Kızılay hem Türkiye’de hem de dünyada önemli hizmetler gerçekleştirmiştir. Biz Kurum olarak Türkiye’de yapılan her güzel faaliyeti destekliyoruz. Vatandaşın zor zamanlarında yanında olmaya çalışıyoruz. Herkesi kan vermeye davet ediyorum. Kan verecek olan Kurumdaki bütün arkadaşları da tebrik ediyorum” dedi.
Kamu Denetçisi Arif Dülger uzun yıllardır kan verdiğini bildirerek, “Bu aynı zamanda bir vatandaşlık görevidir. İhtiyaç sahibi insanlara zor zamanlarında kanımızın gitmesi bizi de mutlu ediyor. Kızılayın da böyle bir hizmet sunması gerçekten takdire şayandır” şeklinde konuştu.
Kamu Denetçisi Celile Özlem Tunçak da, kan ihtiyacını karşılamak üzere kendisinin de kan vereceğini söyleyerek, sağlıklı herkesi kan vermeye davet ettiklerini kaydetti.
Kızılayın Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Bölge Müdürü Murat Güler ise, Türkiye’de kan ihtiyacını yüzde 80 karşıladıklarını belirtti. Stokların istenen düzeylere geldiğini kaydeden Güler, Kamu Denetçiliği Kurumuna ve Malkoç’a bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti ve bütün kurum, kuruluşları ve vatandaşları kan vermeye davet etti
YORUM EKLE