,

Patron,izin verirse yazacağız!

M. Kemal AYÇİÇEK / 31.ocak 2019

Öyle yani, yazarlık aslında düşüncelerinizi toplumla paylaşmaktır!

Yazarsınız, aklınıza ne gelirse kendi kabiliyetinizce,aklınız,fikriniz ve zekanızın olanları kavradığı kadarıyla yazar çizersiniz ama o verdiğiniz tüm çaba ve emek, eğer çalıştığınız kurumdaki amir, memur ya da patron dediğiniz bağlı olduğunuz tip, izin verirse sizin emeğiniz ya da alın teri döktüğünüz yazınız yayınlanır! Yoksa, kitaplar yazsanız cilt cilt tek satırını yayınlayamazsınız!

Yazar, çizer insandır. Kendini toplum sorunlarına adamıştır, yazarak para kazanacaktır tabi patronun dışında başka mihraklarca kullanılmıyor ve kendi değil de başkaları adına bir şeyler yazıp çiziyorsa ve bunu da patronu anlamışsa zaten yazdırmaz! 

Patron yaz der ama, bak şu ahmet, mehmet, cemal, kemalettin, şinasi, veysel, aldulmelik ve fahriye kadın la ilgili tek yazı görmek istemiyorum da derse o zaman o dediklerine dikkat edeceksiniz ve öylece yazı yazacaksınız, ama onlar en büyük haltları yeseler de yazamazsınız,ha yazdınız o zaman yazdığınız yazıyı unutmalısınız! Yayınlanmaz! Bitti yani...

YTazarlar, özgür insanlardır. Şöyle ilhamları gelince döşenirler yazıya, tıpkı döşeme ustaları gibi tahtaları yanyana öylesine düzmeliler ki o yazıyı okuyan insan da hem kendineden bir şeyler bulsun hem de keyiften dört köşe olsun! Sövecek birini bulup açıkça sövemezseniz o yazar çizin adınıza siizn kızgın olduğunuz ya da çekemediğiniz birine küfrediyorsa siz o yazıyı alıp tüm dost ve ahbaplarınızla da paylaşıp bir de instagram, twitter ve facebook sayfanız da paylaşır, daha çok kişiye sizin aslında küfretmek istediğiniz ama edemediğiniz adama bir yazar sövmüşse onu baştacı eder, paylaşır ve paylaşmalarını da istersiniz!

Yazarlık böyle lanet olası bir durumdur, bakmayın yazıyı yazan insan eskiler de bunun keyfini sürerdi ama bugün devir değişti, adam yazı yazıyor ama gazete satmıyorsa ya da sosyal medya da da paylaşılmıyor ve de reyting getirmiyorsa o yazar saygın maygın yazarda olamaz, o zaman yazdığı yazının da keyfini süremez. 

Önce patrona çakayım dedim belki imana gelir de "yaz hadi yaz" der de, ya da "sen yazmazsan olmaz, bakma bazılarının işine son verdiğimize sen devam et yahu" filan derse hani o zaman biraz da naz yapar,yazmaya devam ederiz! Kerizmiyiz! Eskilerden kaç yazar kaldı? şunun şurasın da düzenli yazan kim kaldı ki!:)

neyse uzattım aslında tek satırlık bir yazı yazacaktım ama uzadı yine ama patron izin verirse yazılarıma yeniden döneceğim sevgili ve saygı değer okurlarım!:) kalın sağlıcakla!

YORUM EKLE