,

Trabzonspor’dan Gezi parkı açıklaması

 Trabzonspor’dan Gezi parkı açıklaması;“Son günlerde yaşanan toplumsal olaylar, tarafımızdan sağduyuyla takip edilmektedir.

Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak demokratik hukuk kuralları içerisinde, şiddet içermeyen hak arama mücadelelerine saygı duymaktayız. Bunun en güzel örneği kulübümüzün vermiş olduğu ve halen devam eden spor ahlakıyla ilkelerine uygun hak arama mücadelesidir. Bilinmelidir ki hak arama mücadelesi ancak, spor ahlak ve ilkelerine sahip gruplarla yapılabilecektir.


Bunun yanında, ülkemizin istikrar ve itibarını, birlik ve beraberliğini, barış ve kardeşliğini olumsuz etkileyecek her türlü tepkilere karşı irade ortaya koymak, futbolun ve sporun bu tarz olaylardan uzak tutulmasını sağlamak, ortak sorumluluğumuzdur.


Trabzonspor Kulübü olarak tertemiz formamızın, sportmenlik dışı, provokatör ve şiddet üreten grupların organizasyonlarının içerisinde gösterilmesinden rahatsızlık duymaktayız.


Camiamızın tüm bireylerinin bu hassasiyet ve sağduyu içerisinde hareket edeceklerine olan inancımız tamdır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu”
 

Başkan Hacıosmanoğlu'nun Sosyal Medya hesabı yok

Öte yandan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Sosyal Medya hesabı olmadığı açıklandı. Trabzonspor kulübünün resmi web sitesinden yapılan kısa açıklama  da;

" Başkanımız Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu'nun şahsına ait herhangi bir sosyal medya hesabı bulunmamaktadır. Bu isimle açılı hesaplardan yazılan ifadelerin hiçbirinin kendisiyle ilgisi bulunmamaktadır." denildi.

Ahmet Suat Özyazıcı konusunda açıklama


Kulübümüze teknik adam olarak uzun yıllar hizmet eden ve Trabzonspor gerçeğinin ülke futboluna damga vurmasında başrolü oynayan Sayın Ahmet Suat Özyazıcı ile kulübümüzün yollarının mevcut görev tanımları içerisinde ayrılmasına karar verilmiştir. 


Eski Teknik Direktörümüz Sayın Şenol Güneş’in danışmanı olarak görev alan Sayın Özyazıcı tarafımızdan kendisine yakışan bir törenle uğurlanacak ve tarihimizdeki nadide konumunu ilelebet koruyacaktır. Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak camiamız adına Sayın Özyazıcı’ya kulübümüze geçmişte ve bugün verdiği üstün hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamında, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyoruz.


YORUM EKLE