,

Yazmıyoruz diye ölmedik hani!


M. Kemal AYÇİÇEK – 12 Ağustos 2021

Öyle ya bir süredir, epey zamandır yazmıyoruz. Yazmamaktan değil bu sadece okurlara saygıdan kaynaklı hani zaman zaman yazarlar tatile çıkarlar ve okurlardan af dilerler ya, ben bunu biraz tersine yorumladım. Yazar aslın da yazabilir de okurlar, azıcık tatil yapsın dinlensinler istedim. O nedenle yazmadım.


Gülenleriniz oluyor anlıyorum onları da ironi değil ki benimkisi, deneyim sadece, yani bilinçli bir okura tatil hakkı tanımak, çünkü bu obanın sahibi benim. Mesleki birikimim, deneyimlerim ve de tecrübem bana bunları yaptırıyor. 


Hani bugün neler tartışılıyor, x,y,z, ultra kuşaklar filan, şimdi ben siteye kimin nereden hangi saatte girdiğini görüyorum, kim hangi yazıyı ne zaman okumuş görüyorum siz bana kuşakların alışkanlıklarından mı söz ediyorsunuz?


O kuşaklara saygım var, sevgim de var ama Dünya, sözü edilen kuşakların baktığı kadar ne çok yüksek ne de çok alçak bir yer değil, yani baktıkları noktalar, sadece gün ve saatle izah edilebilir. Yoksa bir yaşam boyu aynı bakış açısının kimseye fayda getirmeyeceği orta da ve biraz da bu son kuşaklar, şu Kayseri’de daha çok bulunan yılkı atları gibiler!


Yanılıyor olabilirim ama gözlemlerim bana bunu söylüyor. Özünü dinlemeyip başkalarını dinleyenlerin ne yuvası, ne otağı ne de yurdu olmaz. Bunu atalar söylüyor, annen, baban dururken başkalarını dinlersen yoldan çıkar ve bir daha da yolu bulamazsın! 


Tamam şu kuşak bu kuşak her ne şeysen senin bu kuşak kimliğine saygı duymak istiyorum ama saçmalamanın bir sınırı olmaz mı? Hayat boyu saçmalıklarla zaman öldürecek ve hep yurt dışı hayalleri ile yaşayacaksan sen zaten kaybolmuş değil misin? Kendini nere de nasıl bulacaksın? Hayatı ne zannediyorsun? Çocuk oyuncağı mı hayat?


Yazıyı bu kadar da uzatma niyetin de değildim sadece “ben ölmedim” hatta covid bile olmadım demek için yazmak istedim ki o “ohh sesi kesildi” diyenlere inat, yaşıyorum. Sesim ben istediğim zaman çıkar, köpekler havladığın da ben onlara sus mus demek zorunda değil, onları susturmak için bir parmak işaretim yetiyor, yani konuşmama bile gerek kalmıyor, inanın öyle yapıyorum.


Sizi seviyorum son yılların uydurukçu kuşakları, x,y,z ultra her hangi kuşakta olduğunuza inanıyorsanız inanın da kendinizi koy vermeyin, insanları dolandıran insanlar, o insanların zaaflarından yararlanıp diğer insanları dolandırırlar, sizi de şu internet, ya da dijital alem kandırıp da istediği şekle sokmasın akıllı olun bence, önce babanızı sonra da annenizin söylediklerini kendi mantık süzgecinizden geçirip dinleyin derim sadece ve gözlerinizden öperim, kalın sağlıcakla. 

YORUM EKLE