,

Hes avukatına plaket

Güneysu'da faaliyet gösteren Handüzü Yaylası Kültür Çevre ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği ile Derelerin Kardeşliği Platformu bileşenlerinden Güneysu Çevre Platformu tarafından, Av. Remzi Kazmaz' a bir plaket verildi.

Hes avukatına plaket

  

Ceyhun Kalender/Rize

Güneysu’da faaliyet gösteren Handüzü Yaylası Kültür Çevre ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği ile Derelerin Kardeşliği Platformu bileşenlerinden Güneysu Çevre Platformu tarafından, Av. Remzi Kazmaz’ a bir plaket verildi.

Derelerin Kardeşliği Platformu kurucu başkanı Av. Remzi Kazmaz’ ın başından beri destek verdiği ve gönüllü avukatlığını yaptığı  Güneysu’ daki HES mücadelesinde çok önemli sonuçlar alındı ve davalar kazanıldı. 

Dernek yönetiminin yaptığı açıklamada; “Hukuka güvendik ve kazandık. Bugün bu dereler akıyorsa verilen bu mücadelenin eseridir. Ve elbette ki  ilk kıvılcımı çakan, Derelerin Kardeşliği Platformu kurucu başkanı olan ve bir çok davayı yürüten Sayın Av. Remzi Kazmaz’ ın  destekleriyle kazanılmıştır. Bu davalar sadece bir HES mücadelesi olarak görülmemelidir. Bu aynı zamanda davasına inanan insanlara kendine güven getirmiş; çevresi için, geleceği için, çocukları için ve ülkesi için ileriye dönük daha çok şey yapabilmek için cesaretlendirmiştir.” denildi.

Av Remzi KAZMAZ da yaptığı açıklamada; “Vadiler ve dereler sadece insanların değil, bütün çanlıların ortak yaşam alanlarıdır. Bu mücadelenizde başında bize karşı çıkan ve ateş püskürenler şimdi bizimle aynı noktaya geldiler. Bu çıkmazdan kurtulabilmek için değişin çözüm yolları aramaya başladılar. Ancak bilmeliyiz ki suya ve vadilere olan bu ilgi hiçbir zaman azalmayacaktır. Değişik yöntemlerle sürekli gelecekler. Çünkü bu sadece bir enerji üretme projesi değildir. Türkiye’nin en temiz içme suyu kaynakları bu bölgededir. Bize düşen her zamankinden daha uyanık olmak ve birlikte hareket etmektir.” şeklinde konuştu.

                                          Güneysu Çevre Platformu Handüzü Yaylası  Kültür Çevre ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 22:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER