,

Dj'lerimiz, Uluslararası yarışlarda

Trabzonlu DJ Erkan Kara İsveç’in Stokholm şehrinde gerçekleşecek Movida Corona uluslararası büyük finaline katılmaya hak kazandı

Dj'lerimiz, Uluslararası yarışlarda

 Türkiye’nin Movida Corona DJ’i Princess Superstar’ın Sahne Aldığı Gecede Belirlendi!

 
Dünyanın prestijli bira markalarından CORONA, “Movida Corona DJ Yarışması” (+18 yaş üzeri) ile geleceğin efsane DJ’lerini bugünden keşfetmeye devam ediyor. 29 ülkede gerçekleştirilen yarışmayla belirlenecek ülke finalistleri Kasım ayında İsveç’in Stokholm şehrinde yer alacak uluslararası büyük finalde birincilik için yarışacak.
 
Movida Corona Türkiye kapsamında İstanbul, Marmaris ve Bodrum’da düzenlenen etaplarda belirlenen finalistler, 6 Ekim Cumartesi gecesi Ghetto’da gerçekleşen ve dünyaca ünlü sanatçı Princess Superstar’ın da sahne aldığı Türkiye Finali’nde birincilik için yarıştı. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen, 20 ve 30’lu yaşlarda, kızlı-erkekli ekiplerin katıldığı yarışmada finale kalan DJ’ler Çağın Kulaçoğlu, Ural Sungun, Emrey ile Erkan Kara oldu. Movida Corona 2011 Türkiye birincisi Gökhan Sakaltaş ile Movida Corona 2011 Avrupa Finali birincisi DJ Shults’un da performans sergilediği ve Pacha Recordings CEO’su Steve Hulme’nin de hazır bulunduğu gecede, kazanan yarışmacı Trabzonlu DJ Erkan Kara İsveç’in Stokholm şehrinde gerçekleşecek Movida Corona uluslararası büyük finaline katılmaya hak kazandı.
 
Movida Corona Türkiye’nin birincisi seçilen DJ Erkan Kara İsveç’te düzenlenecek büyük final biletinin yanısıra FG 93.7’de radyo programı yapma ve partilerinde DJ’lik yapma hakkını da elde etti. Yarışmanın 2, 3 ve 4. isimlerine ise FG 93.7 guestmixleri ve etkinliklerinde yer verilecek. 
 
İsveç’te gerçekleşecek uluslararası büyük finalde ise birinciye İbiza Pachá Club’da performans imkanı, Movida Corona 2013 Tur DJ’i olma şansı ve Pacha’nın 3 CD’sinde yer alma hakkı verilirken, ikinci ve üçüncü olan DJ’ler Miami Ultra Müzik Festivali 2013‘e gitmeye hak kazanacak.
 
Dünyanın en ünlü gece kulübü zincirlerinden PACHA işbirliğiyle yapılan yarışmanın Türkiye ayağı FG 93.7’nin katkılarıyla gerçekleştirildi. House müzik sevenler için sıra dışı bir deneyim sunan yarışmada, FG 93.7 DJ’leri de yarışmacılarla birlikte performans sergiledi.
 
Dünyanın en çok satılan 4. birası CORONA sponsorluğunda gerçekleştirilen “MOVIDA CORONA DJ YARIŞMASI ULUSAL FİNAL” (+18 yaş üzeri) jürisini Pacha Recordings CEO’su Steve Hulme, 2011 Movida Corona Avrupa Birincisi DJ Shults, FG 93.7 yöneticisi ve ünlü DJ Birol Giray (BeeGee), techno ve house müziğin ünlü DJ’i Murat Uncuoğlu, sosyal hayatın sevilen gazetecisi Oben Budak (DJ Discoben) ve Corona Jürisi oluşturdular.
 
Movida Corona DJ Yarışması ve event’lerine katılım 18 yaş üzeriyle sınırlıdır.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2013, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER