,

Vikinglerle vedalaşın

Dünyanın ilk ve tek 365 gün hizmet veren buz müzesi olan Magic Ice, Viking konseptini değiştiriyor.Yeni konsepte geçiş süresince de hizmet vermeye devam edecek olan Magic Ice, buzdan heykellerin nasıl yapıldığına şahit olmak isteyenler için indirimli giriş imkanı sunuyor

Vikinglerle vedalaşın

 Dünyanın ilk ve tek 365 gün hizmet veren buz müzesi olan Magic Ice, Viking konseptini değiştiriyor. Yeni konsepte geçiş süresince de hizmet vermeye devam edecek olan Magic Ice, buzdan heykellerin nasıl yapıldığına şahit olmak isteyenler için indirimli giriş imkanı sunuyor.. 

Dünyanın ilk ve tek buz müzesi olan Magic Ice, var olan Viking konseptini değiştiriyor. Değişim süresince hizmet vermeye devam edecek olan müzede ziyaretçiler indirimli giriş imkanı ile buz heykellerin yapımına şahit oluyor… 
Önemli birer eğitim merkezi olan ve yaşayarak öğrenme deneyimi sunan müzeler, kültürel hayatın en önemli kaynaklarından birini oluşturuyor. Dünyada ilk kez buzu sanatla buluşturan Magic Ice Buz Müzesi; dev buz kütlelerinin nasıl sanat eserine dönüştüğüne tanıklık etmek isteyen ziyaretçilerini işin mutfağını görmeye davet ediyor. 

BUZDAN HEYKELLERİN NASIL YAPILDIĞINI İZLEYİN...

Yeni konsept için özel bir teknoloji ile İstanbul’da elde edilen tonlarca şeffaf buzun usta ellerde nasıl şekil aldığını görmek isteyenler için bu süreci yaşama deneyimi sunan Magic Ice Buz Müzesi, ziyaretçilerine buzdan heykellerin nasıl yapıldığını gösterebilmek adına, konseptinin değişmeye başlayacağı 26 Kasım’dan itibaren indirimli giriş imkanı sunuyor. 

Görsel algı ve yeteneği harekete geçirmek aynı zamanda farklı düşünmeyi sağlamak için özellikle tasarımcı olmak isteyenlere kaçınılmaz bir fırsat olan bu indirim sayesinde, buzdan tasarlanan heykellere başka bir bakış açışı ile yaklaşılıyor.
Sanatseverler, 10 Aralık tarihine kadar devam edecek olan indirimli müze ziyaretinin yanı sıra müze konsepti ile örtüşen hediyelik eşya mağazasında da %50 indirim imkanına sahip oluyor.

Mimari anlatım yolu ile sanat ve tarihi ele alan Magic Ice Buz Müzesi yakın zamanda yenilenecek konsepti ile yine buzun büyüsünü gözler önüne sermeye hazırlanıyor.

  Nerede:Avrupa Yakası’nda E5 ve TEM otoyolunun bağlantı noktasında bulunan Forum İstanbul’un; kent merkezi, İstanbul Atatürk Havalimanı ve şehirlerarası otobüs terminali güzergahındaki metro hattına da direkt bağlantısı bulunuyor.

Araba ile gidecekseniz

TEM otoyolundan "Hal- Otogar" çıkışını kullanıp "Kuru Gıda Hali- Otogar" istikametini takip edebilirsiniz.

E5 otoyolundan "Otogar" çıkışını kullanarak "Karteltepe- Yıldırım- Kocatepe" istikametini takip edebilirsiniz.

    Otobüs ile gidecekseniz
Kartaltepe’den geçen 32(Cevatpaşa- Eminönü), 32A(Cevatpaşa- Beyazıt) ve 32T (Cevatpaşa- Taksim) numaralı İETT otobüslerini kullanabilirsiniz.

    Metro ile gidecekseniz

Atatürk Havalimanı- Aksaray hattında hizmet veren metronun Forum İstanbul durağından alışveriş merkezi içine direkt giriş yapılabilmektedir.

Giriş ücretlerinde indirim: Magic Ice Buz Müzesi’ne giriş fiyatları 20 TL yerine, indirimli olarak 9 TL’ye sunulmakta ve 26 Kasım – 10 Aralık 2011 tarihleri arasını kapsamaktadır.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2012, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER