,

Erbakan, vefatının yıldönümünde anılıyor

TC. 54.Hükümetin Başbakanı Prof.Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatını da kapsayan 22 Şubat-2 Mart tarihleri 'Erbakan Haftası' olarak ilan edilirken Hoca; sempozyumlar, gençlik gecesi ve bütün dünyada gerçekleşecek Kur'an tilaveti ve mevlidlerle anılacak.

Erbakan, vefatının yıldönümünde anılıyor

 Milli Görüş lideri Merhum Necmettin Erbakan, vefatının yıldönümünde anlamlı etkinliklerle yad edilecek.  

Hoca'nın vefatını da kapsayan 22 Şubat-2 Mart tarihleri 'Erbakan Haftası' olarak ilan edilirken Hoca; sempozyumlar, gençlik gecesi ve bütün dünyada gerçekleşecek Kur'an tilaveti ve mevlidlerle anılacak. 22 Şubat-2 Mart tarihleri her yıl "Erbakan Haftası" olarak etkinliklerle geçirilecek.

Nureddin Şirin, Erbakan Hoca Anma konferanslarında

Kudüs Medya Yayın Koordinatörü Nureddin Şirin, "Erbakan Haftası" dolayısıyla, 17 Şubat'ta Konya'da, 20 Şubat'ta Kayseri'de, 26 Şubat'ta İskenderun'da, 27 Şubat'ta Adana'da ve 28 Şubat'ta Urfa'daki Saadet Partisi ve Anadolu Gençlik Derneği anma programlarına katılarak birer konuşma yapacak.

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 1. yıldönümünde düzenlenecek kapsamlı etkinliklerle anılacak. Hayatını Türkiye'de İslam'ın siyaset bazında temsiline adayan merhum Necmettin Erbakan için düzenlenecek etkinliklerde, mücadelesi, azmi ve dünya çapında elde ettiği başarılar vurgulanacak.

7 BÖLGEDE ERBAKAN TIRI

Saadet Partisi (SP) Genel Sekreterliği'nce koordinatörlüğü yürütülen çalışmalarda sona yaklaşıldı. İlk olarak 22 Şubat-2 Mart tarihlerini 'Erbakan Haftası' olarak ilan edilirken haftaya özel çok sayıda çalışma yapıldı. Buna göre Türkiye'nin 7 bölgesinde 7 ilde konuşlandırılacak Erbakan TIR'larında Hoca'yı anlatan fotoğraf sergilerine yazılı ve görsel materyallere yer verilecek. Haftaya özel olarak tasarlanan 'Erbakan Logosu' ve 'Erbakan Müziği' de bütün çalışmalarda kullanılacak.

ERBAKAN İÇİN ULUSLARARASI SEMPOZYUM

Merhum Erbakan'ın vefatına rastlayan tarihlerde Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM), İstanbul'da uluslararası 'Erbakan Sempozyumu' düzenleyecek. Hoca'nın siyaset hayatında rakipleri ve talebelerinin gözünden Erbakan'ın anlatılacağı sempozyuma AK Partili pek çok bakan ve İslam ülkelerinin temsilcilerinin katılacağı bildiriliyor. 4 oturum halinde gerçekleşecek 'Uluslararası Erbakan Sempozyumu'nun akabinde ise İstanbul'da Anadolu Gençlik Derneği ve SP Gençlik Kolları tarafından programların finali niteliğinde Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu'nda 'Erbakan Gecesi' düzenlenecek. Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞDER) de Ankara Kocatepe'de 1 Mart'ta 'Öğretmen Erbakan' konulu sempozyum düzenleyecek.

BÜTÜN DÜNYADA MEVLİD VE KUR'AN OKUNACAK

Erbakan için düzenlenen çalışmalarda hatim ve mevlid programları da unutulmadı. Başta Türkiye'nin 81 ili olmak üzere Türk Cumhuriyetleri'nde, İGMG teşkilatlarının bulunduğu Avrupa ülkeleri ve İslam ülkelerinde Erbakan Hoca için hatimler indirilerek ve vefat tarihi olan 27 Şubat'ta hatim duası yapılacak. Camilerde hatim dualarının okunması ve mevlid okunmasıyla icra edilecek programların televizyon ekranlarından da naklen verilmesi planlanıyor. Öte yandan Necmettin Erbakan adına kurulacak bir internet sitesiyle de Milli Görüş lideri hakkındaki pek çok çalışma internet ortamına aktarılacak.

Türkiye, Hoca'yı unutmayacak
Erbakan Haftası Koordinatörü ve SP Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, Türkiye'nin Hoca'yı unutmayacağını belirterek 'Erbakan Haftası'na büyük bir önem vererek hazırlandıklarını belirtti. "Erbakan Hocam hem ülkemizin siyasi hayatını hem de sosyal hayatını değiştirdi. Bu onun lider karakterinin en önemli göstergesidir. Birtakım ilkeler ve disiplinlerle insanlık alemine Milli Görüş hareketini kazandırdı ve 42 yıl boyunca bu harekete liderlik yaptı" diyen Çetinkaya, "Bu manada Hocamızı Kur'an-ı Kerim Hatimleri ve mevlidlerin yanında sempozyumlar, sergiler ve gecelerle anacağız. Onun bu ülkeye sağladığı faydaları ve Milli Görüş Hareketi'ni en güzel örneklerle insanımıza anlatacağız" dedi.

Çatinkaya, "Erbakan Haftası ile alakalı çalışmalarımızın yanında uzun vadede Milli Görüş arşivi, kütüphanesi ve müzesini oluşturmaya yönelik çalışmalarımız da devam ediyor. Bunun yanında bizzat Erbakan Hocamızın telif ettiği kitaplardan oluşan Erbakan Külliyatı'nı da yeniden okurla buluşturacağız" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 22:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER