,

İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı

Türkiye'de insan hakları eğitiminin ve araştırmalarının desteklenmesine katkı sunmak amacıyla açılan Raoul Wallenberg Enstitüsü Türkiye İnsan Hakları Kapasite Geliştirme Programı kapsamındaki İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı'na Türkiye'de bulunan üniversitelerde görev alan akademisyenler, eğitimlerini sürdürmekte olan yüksek lisans ve doktora öğrencileri başvuru yapabilecektir.

İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı

Türkiye’de insan hakları eğitiminin ve araştırmalarının desteklenmesine katkı sunmak amacıyla açılan Raoul Wallenberg Enstitüsü Türkiye İnsan Hakları Kapasite Geliştirme Programı kapsamındaki İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı'na Türkiye’de bulunan üniversitelerde görev alan akademisyenler, eğitimlerini sürdürmekte olan yüksek lisans ve doktora öğrencileri başvuru yapabilecektir. 

Başvurular en geç 15 Mart 2012 tarihine kadar elektronik olarak turkey@rwi.lu.se (cc:rwiturkey@gmail.com ) adresine gönderilmelidir. Bu tarihten sonra yapılacak olan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başarılı bulunan araştırma projeleri Mayıs 2012’nin ilk haftasında duyurulacaktır.

Hibe almaya hak kazanan araştırma projelerinin ilk taksiti RWI ve başvuru sahibi arasında hibe sözleşmesinin imzalanmasından sonra bir hafta içerisinde ödenecektir. İkinci ödeme final araştırma raporu tamamlanıp teslim edildikten sonra yapılacaktır.

Hibe almaya hak kazanan araştırmalardan, araştırmanın süresi de göz önünde bulundurularak bir ara rapor sunması beklenmektedir.

Araştırmanın tamamlanmış hali ve finansal raporun da yer aldığı dosya en geç 17 Aralık 2012’ye kadar sözleşmede belirtilen adrese teslim edilmelidir.

"İnsan Hakları Araştırmaları Hibesi" başvuru koşullarına ve başvuru formuna//www.rwi.lu.se/institute/TurkeyGrantturkish.shtml  adresinden ulaşılabilir, ilgili sorularınızı 12 Mart 2012 tarihine kadar yazılı olarak turkey@rwi.lu.se adresine gonderebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2014, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER