,

TGC de Ergun Ata, yeniden başkan seçildi

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına yeniden Ergun Ata seçildi. Ali Kemal Yazıcı ve Osman Diyadin'in de yarıştığı seçimleri Ata'nın listesi 75 oy alarak kazandı.

TGC de Ergun Ata, yeniden başkan seçildi

  

TGC de Ata, güven tazeledi

 Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na yeniden  Ergun Ata seçildi.
 Trabzon Gazateciler Cemiyeti  Başkanlığı seçimleri bu yıl 3 aday ile gerçekleşti. Mevcut başkan Ergun Ata'nın yanısısra önceki deönemde de Ergun Ata'ya rakip olan Ali Kemal Yazıcı yeniden aday oldu. Ardından da Osman Diyadin  başkan adayı  olmuştu.Dün 214 üyenin katılımıyla yapılan  Seçimlerin galibi 75 oy alan Ergun Ata oldu.

Divan başkanlığını İhsan Öksüz'ün yaptığı Trabzon Gazeteciler Cemiyeti seçimlerinde 214 üye, 3 başkan adayı için yarıştı.Mevcut başkan Ergun Ata 75 oy alırken, Osman Diyadin 63, Ali kemal Yazıcı ise 19 oy aldı. Böylece Ergun Ata, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nden güven oyu alarak, ikinci dönem başkan seçildi. Ata'nın listesinde yer alan  TGC  yönetim kurulu üyeliklerine Turgut Özdemir, Yusuf Turgut, Hasan Beşli, Haluk Ayyıldız, Osman Koltuk, Turgay Beşyıldız, Aykan Kıyak ve ömür Avcı seçilmiş oldu. 
 Bir Önceki seçimlerde sonuçları şöyleydi; 187 üyeden 119’unun oy kullandığı seçimlerde, 118 geçerli oyun 64’ünü alan Fanatik Gazetesi Yazarı Ergun Ata Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni başkanı oldu. Ata’nın rakibi Ali Kemal Yazıcı ise 56 oyda kaldı.
Ergun Ata başkanlığındaki yeni TGC yönetiminde şu isimler yer aldı:
Ergun Ata, Osman Diyadin, Yusuf Turgut, Zafer Sel, Cevat Kol, Cem Temel ve Haluk Ayyıldız.
Ergun Ata’nın listesindeki diğer kurullar ve federasyon delegeleri ise şu isimlerden oluştu:
Denetleme Kurulu: Yiğit Yavuz, Zihni Ağırman, Ömür Avcı
Onur Kurulu: Hasan Kurt, İhsan Öksüz, Osman Çavuşoğlu, Salih Çamoğlu, Hikmet Aksoy
Federasyon Delegeleri: Murat Taşkın, Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu, Ali Öztürk, Faruk Ata, Turgay Beşyıldız

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2012, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER