,

Her zaman ot sığırın ayağına gitmez ya

Her taraf yeşil oysa ama sığır, o yeşil otların kendisinin olacağını ama araçtaki kokusu da farklı olan otların kısa süreli orada bulunduğunun farkında ve o işini ve de ağzının tadını biliyor.

Her zaman ot sığırın ayağına gitmez ya

 

Sığırlar nasılsa hayvandır ve insanlar onları ehilleştirmiştir ve sütlerinden, etlerinden bir sürü gerekçelerle yararlanırlar. Bu yüzden de insanlar, onlar için ot biçer, arabalara yükler ve sığırların ayağına götürür ve önlerine koyar. Bu devran böyledir. Ha yaz mevsimlerinde 
salınırlar bayıra, Allah onları kayıra mantığı ile çoğu zaman ve özellikle de yaylalarda tabi. Fakat, bu Sarıgül(adını ben koydum) hep o diğerlerinden farklı.. Yer Bahçecik çevresi..Karadere vadisinde Bayburt’tan yüklediği otları nakleden kamyoncu yorgun, aracının öbür tarafında yemeğe oturmuşken sarıgül de fırsat bu fırsat diyerek belki, her taraf yemyeşil çayırlıkken o, ot dolu araçtan beslenmeyi yeğliyor.Araç sahibi, tabi ki sığırı göremiyor ve yemeği bitinceye kadar da sığırın aracından otları araklayıp, yediğini fark etmiyor. Her taraf yeşil oysa ama sığır, o yeşil otların kendisinin olacağını ama araçtaki kokusu da farklı olan otların kısa süreli orada bulunduğunun farkında ve o işini ve de ağzının tadını biliyor.  
 
 
 
(Fotoğraflar: Mustafa Ayçiçek – Araklı) 
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2012, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER