,

Önce Gençlerin Sonra Balıkların Kültürü Artsın

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından 8 aydır yürütülmekte olan "Önce Gençlerin Sonra Balıkların Kültürü Artsın projesi" tanıtılmak üzere 21 proje arasından seçilen en başarılı 2 projeden biri oldu.

Önce Gençlerin Sonra Balıkların Kültürü Artsın

 Avrupa Birliği (AB) ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen ''İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı'' (İKG OP) 8. Sektörel İzleme Komitesi Toplantısı, Trabzon’da yapıldı. 

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından 8 aydır yürütülmekte olan “Önce Gençlerin Sonra Balıkların Kültürü Artsın projesi” tanıtılmak üzere 21 proje arasından seçilen en başarılı 2 projeden biri oldu. 
Trabzon'da uygulanan hibe projelerine ilişkin bazı değerlendirmelerin yapıldığı toplantıya, AB Komisyonu İstihdam Sosyal İşler ve Eşit Fırsatlar Genel Müdürlüğü Temsilcisi Michael Morass ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB Fonları Uygulama ve Koordinasyon Merkezi Başkanı Ercüment Işık ile AB komisyonundan, Sivil Toplum Kuruluşları’ndan 2012 yılı sonuna kadar Komitenin daimi üyeliğine atanmış olan 46 adet üst düzey asil ve yedek üye katıldı.

Yürütülen faaliyetlerin etkin bir şekilde uygulanmasının izlenmesi amacıyla merkezi ve yerel kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşturulan sektörel izleme komitesi, usul kuralları gereğince yılda en az 2 kez toplanıp İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Bileşeninde görülen gelişmeleri ele alıyor ve bu alandaki çalışmaların en etkin şekilde sürdürülmesi için önerilerde bulunuyor.
IPA İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programının yürütülmesinde program otoritesi olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB Fonları Uygulama ve Koordinasyon Merkezi Başkanı Ercüment Işık, insan kaynağına müdahale etmek için Türkiye’nin ilk defa önemli bir adım attığına işaret ederek, “İnsan Kaynakları üzerinde bir sisteme ilk defa geçiliyor ve bu AB ortaklığı inisiyatifiyle gerçekleştiriliyor. Bizler burada sorunları paylaşıyoruz” dedi. 

Avrupa Birliği Komisyonu İstihdam, Sosyal İşler ve Eşit Fırsatlar Genel Müdürlüğü Temsilcisi Michael Morass, mevcut projeler ile Trabzon’un proje uygulama kapasitesinin yükseleceğini, gelecekte açılacak yeni hibe programları altında da çok sayıda nitelikli proje uygulanacağını söyledi. 
Konuşmaların ardından TTB’nin “Önce Gençlerin Sonra Balıkların Kültürü Artsın” projesinin sunumu proje asistanı Selda Muhçu tarafından yapıldı. 

kaynak://www.doka.org.tr/basarili-projeler-tanitildi.php 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2012, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER