,

Karadenizli “bülbül“ sustu!

Ankara Kocatepe Camii Müezzin kayyımı Hafız , Mevlidhan Hacı Nurettin Okumuş, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Merhum Okumuş'un naaşı, Samsun'un Terme ilçesi pazar camiinde kılınan öğle namazının ardından toprağa verildi.

Karadenizli Ankara'nın  “bülbül"ü kalp krizine yenik düştü  

Ankara Kocatepe Camii Müezzin Kayyımı ünlü mevlüthan Nurettin Okumuş, kalp krizi sonucu vefat etti. Trabzon’un Araklı ilçesi Ayvadere köyünden İshak Okumuş’un yeğeni, Yusuf Okumuş'un oğlu olan ve uzun yıllar Trabzon Bahçecik Camiinde görev yapan Nurettin Okumuş, daha sonra Ankara Kocatepe camiinde görev yapıyordu.

Dün öğlen vakitlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Karadeniz’in “Bülbül”ü, billur ses, ünlü mevlidhan da olan  Nurettin Okumuş, sonradan yerleştikleri Samsun’un Terme ilçesi Pazar camiinde (29 Şubat 2012) öğle namazının ardından binlerce seveni tarafından toprağa verildi. 

Karadenizli hafız Hacı Nurettin Okumuş, Mekke’de Arafat dağında verdiği ezan ile milyonlarca hacını göz yaşına boğmuş, yıllarca da Ankara Kocatepe Camiinde ve sık sık da Televizyonlardaki kandil proğramlarından müminlerin gönlünü fethetmişti. İki erkek ve bir kız babası olan Nurettin Okumuş’a Cenabı Hakk'tan Rahmet diler,  ailesine, cemaatine, hayranlarına ve sevenlerine sabrı cemil niyaz ediyoruz.Mekanı cennet olsun.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2012, 01:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER