,

TBMM'ye Bir önerim var!

Amacımız sizlerden gelecek görüş ve öneriler doğrultusunda TBMM Genel Sekreterliği olarak topluma ve diğer kurumlara örnek çalışmalar yapmaktır. TBMM web sitesi yenilendi ve İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, İspanyolca, Çince, Rusça ve Kazakça olarak yayına geçildi.

TBMM'ye Bir önerim var!
Şule Yüksel Erbaş/Ankara

 

TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu, Twitter'dan yaptığı açıklamalarla TBMM'de yaptıkları çalışmaları açıkladı. Genel Sekreter Neziroğlu, "Genel Kuruldaki gündem dışı konuşmalar gibi yoğun twitter gündemi arasında birkaç hususu sizlerle paylaşmak istedim" dedi.

TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu'nun Twitter'deki paylaşımları;

"Geçen 2 yılda TBMM'de güzel şeyler yaptık. Iphone ve Android tlf için TBMM Mobil uygulamasını indirenlerin sayısı 50 bini geçti. TBMM Mobil uygulaması ile Meclis TV dahil yasama ve denetime ilişkin bütün gelişmeleri takip edebilirsiniz. Meclis artık cebinizde. @TBMMresmi ve @TBMMGenelKurulu hesaplarından TBMM'yi anlık olarak takip edebilirsiniz. Takipçi sayımız 320bini geçti. Halk Günü uygulaması ile her Cumartesi 11:00-16:00 arası her saat başı rehber eşliğinde Meclisi gezebilisinz. Bekliyoruz. Web sayfamızı 8 dile çevirdik (İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, İspanyolca, Çince, Rusça ve Kazakça). Anayasa ve TBMM İçtüzüğünü İngilizce'ye çevirdik Web sayfamızdan vatandaşlarımızın görüşlerini almaya başladık Önerilerinizi bekliyoruz. Görme engelli vatandaşlarımız için web sayfamıza yasama ve denetim süreçlerini anlatan ses kayıtları koyduk

 TBMM Genel Sekreteri Dr.İrfan Neziroğlu, ayrıca Bilgi edinme talepleri, Dilekçe komisyonuna elektronik başvuru, insan Hakları İnceleme Komisyonu,Kadın erkek fırsat eşitliği komisyonu ve kamu Denetçiliği kurumu'na da "Bir önerim var" sayfası ile kolaylıkla ulaşılabileceğini kaydetti.

Bir Önerim Var

Merhaba, Amacımız sizlerden gelecek görüş ve öneriler doğrultusunda TBMM Genel Sekreterliği olarak topluma ve diğer kurumlara örnek çalışmalar yapmaktır. Aşağıda yer alan proje ve faaliyetler hakkında görüş ve önerilerinizi bekliyoruz. Gerçekleştirilen proje ve faaliyetlere ilişkin özet bilgilere TC Kimlik numaranız ile sisteme kayıt olduktan sonra ulaşabilir, altındaki alanı doldurarak projeye ilişkin düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Listede yer alan projeler dışında bir konuda görüş veya öneri bildirmek için "Yeni Bir Önerim Var" başlığını seçiniz. Görüş ve önerilerinizin doğru adrese ulaşması son derece önemlidir. Bu sebeple proje ve faaliyetlere ilişkin önerileriniz için en doğru adres bu sayfa olmakla birlikte diğer konularda aşağıda bulunan ilgili linkleri ziyaret edebilirsiniz.

 Bilgi Edinme Talebi

Dilekçe Komisyonu'na Elektronik Başvuru

 İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu İletişim Adresi

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu İletişim Adresi

Kamu Denetçiliği Kurumu'na Elektronik Başvuru

Web Sitesi Yöneticilerine Eposta

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2014, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER