,

“DemirDöküm Genç Hafta” tüm Türkiye’de kutlandı

Türkiye’de gençlerin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmek için kurulan Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından hayata geçirilen “DemirDöküm Genç Hafta” 18-25 Mayıs tarihleri arasında Türkiye genelinde 30 farklı ilde kutlandı.

 “DemirDöküm Genç Hafta” tüm Türkiye’de  kutlandı

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)’un düzenlediği “DemirDöküm Genç Hafta” tüm Türkiye’de etkinliklerle kutlandı...

Türkiye’de gençlerin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmek için kurulan Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından hayata geçirilen “DemirDöküm Genç Hafta” 18-25 Mayıs tarihleri arasında Türkiye genelinde 30 farklı ilde kutlandı. 

TOG’lu gençlerin öncülüğünde gerçekleşen “DemirDöküm Genç Hafta” projesi etkinliklerinde, gençler, kendi istek ve ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli atölyeler, eğlenceler, seminerler, paneller, konserler, proje fuarları ve daha birçok etkinlik düzenledi. 
30 ildeki etkinliklere sponsor olarak gençlere inancını gösteren Türkiye’nin lider markası DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna bu işbirliği ile ilgili şunları söyledi: “DemirDöküm olarak, geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerin eğitimi ve birey olarak var olmaları için 10 yıldır faaliyetlerini sürdüren Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın yanında yer almaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Sürdürülebilir bir yaşam için katılımcı, farklılıklara saygılı, birey olma bilincine sahip, toplumsal konulara duyarlı, doğaya sahip çıkan gençlerin yetişmesinde emeği geçen tüm gönüllülere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biz de bu çok kıymetli çabaya kayıtsız kalamazdık, yanlarında olmak aslında görevimiz de…”

Gençler, resmi olarak kabul edilen bu haftada kendi istek ve ihtiyaçları doğrultusunda aktif olarak yer alarak harekete geçiyor. “DemirDöküm Genç Hafta”nın en önemli hedefleri, farklı kültürlerden gelen gençlerle beraber paylaşım ve sosyalleşme alanı oluşturmak ve gençlerin sosyal sorumluluk alanında bilinçlenmesini sağlamak. Aynı zamanda,  gençlerin,  yerel ve ulusal düzeyde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının ve gençlik çalışmalarının faaliyetlerinden ve gençliğe sunulan çeşitli imkânlardan haberdar olabilmeleri de amaçlanıyor. 

TOG Hakkında:
Toplum Gönüllüleri, gençliğin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaçlayan bir değişim ve dönüşüm projesidir. Aralık 2002’de kurulan Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde toplumsal barış, dayanışma ve değişimi amaçlar.
Toplum Gönüllüsü gençler, üniversitelerinde kulüp, topluluk veya grup olarak örgütlenerek, belirledikleri ihtiyaçlara göre “sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri'ni hayata geçirirler. Bu projeler, sadece topluma katkı sağlamakla kalmazlar, asıl önemlisi gençlerin, aktif birer yurttaş olmalarını sağlar ve kişisel gelişimlerini desteklerler.2012 yılında, Türkiye’nin dört bir yanından 40.295 genç proje gönüllüsüyle 989 yerel, ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projesi /etkinliği/kampanyası gerçekleştiren Toplum Gönüllüleri, yerel kaynağı da harekete geçirerek yerel halkın katılımını sağlamaktadır. Türkiye’nin 71 ilinde gençlik grubu veya üniversite topluluğu/kulübü olarak faaliyet gösteren ve  123 örgütlenme ile aktif olan Toplum Gönüllüsü gençler 2012 yılında 336.111 kişiye çok çeşitli alanlarda hizmet götürmüşlerdir.
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2014, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER