,

Çocukların çevreye bakışı

“Hayalimdeki Çevre” adlı resim yarışması sonuçlandı. Yarışma da İzmir’den katılan Betül Akkoç birinciliği, Trabzon’dan katılan Tuğçe Erhan ikinciliği, İstanbul’dan katılan Ufuk Kaya üçüncülüğü elde etti. Mansiyon ödüllerini ise Trabzon’dan Cansu Yaren Atalar ve Niğde’den Aybala Yaramış

Çocukların çevreye bakışı

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, çocukların çevreyi koruma konusunda küçük yaşlardan itibaren bilgilenip, bilinçlendirilmesi amacıyla Türkiye genelinde düzenlediği “Hayalimdeki Çevre” adlı resim yarışması sonuçlandı. Yarışma da İzmir’den katılan Betül Akkoç birinciliği, Trabzon’dan katılan Tuğçe Erhan ikinciliği, İstanbul’dan katılan Ufuk Kaya üçüncülüğü elde etti. Mansiyon ödüllerini ise Trabzon’dan Cansu Yaren Atalar ve Niğde’den Aybala Yaramış kazandı.

Yaşamayı hayal ettikleri çevreyi ortaya çıkarmayı ve büyüklerinin onlardan ilham almalarını sağlamayı amaçlayan ‘Hayalimdeki Çevre’ adlı resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler belirlendi.

Bakanlık, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen yarışmada, İzmir Gürçeşme Leman Alptekin Ortaokulu altıncı sınıf öğrencisi Betül Akkoç birinci, Trabzon Çamburnu Ortaokulu beşinci sınıf öğrencisi Tuğçe Erhan ikinci, İstanbul Yunus Emre İlkokulu dördüncü sınıf öğrencisi Ufuk Kaya üçüncü oldu. Yarışmada iki tane de mansiyon ödülü verildi. Mansiyon ödüllerini Trabzon Dumlupınar İlköğretim Okulu dördüncü sınıf öğrencisi Cansu Yaren Atalar ve Niğde Atatürk İlköğretim Okulu dördüncü sınıf öğrencisi Aybala Yaramış kazandı.

Resimler, akademisyenler, ressam ve Bakanlık uzmanlarından oluşan jüri tarafından belirlendi.
Ödül töreni Eylül ayında düzenlenecek

Yarışmada dereceye giren 5 öğrenci, Eylül ayında Ankara'da yapılacak olan ödül töreninde hediyelerine kavuşacak. Finale kalan 5 öğrenciye, 1 dizüstü bilgisayar ile resim eğitim araçları seti, öğretmenlerine 1 dizüstü bilgisayar ve okullarına da 1 masaüstü bilgisayar hediye edilecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2014, 11:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
naz
naz - 8 yıl Önce

igrenç be bu nasıl resim

SIRADAKİ HABER