,

Novorossisk’den acı haber

Rusya’nın Krasnodarskiy Kray bölgesi Novorossisk’i şehrindeki inşaatlarda demir ustası olarak çalışan 32 yaşındaki Emrah Berber'in denize girdikten sonra sancılandığı ve kaldırıldığı hastanede vurulan bir iğnenin ardından yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Novorossisk’den acı haber

 (Özel)-Rusya’ya işçi olarak giden ve 5 yıldır da Rusya’nın Novorossisk kentindeki inşaatlarda çalışan 32 yaşındaki Emrah Berber, denize gitti. Kalp sıkışmasından rahatsız olan Berber’in hastaneye kaldırıldığı ve bir iğne vurulduktan sonra Hastane de yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Novorossisk’de inşaatlarda Demirci ustası olarak çalışan ve ailesinin tek çocuğu olan Emrah Berber’in ölümü, Memleketi İsparta’nın Yalvaç ilçesi, Körküler köyünü  yasa boğdu. Beş yıldır Türkiye’ye gelmediği, evlilik için para biriktirdiği belirtilen Emrah Berber’in hayalleri de yok oldu. İşçi arkadaşları ile birlikte Karadeniz kıyısındaki  Novorossisk şehrinde denize giren Emrah Berber’in deniz sevdası, canına mal oldu. Denizde sancılanan Emrah Berber’in kalp sıkışması sonucu yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle arkadaşları tarafından Hastahaneye kaldırıldığı, burada ilk müdahaleden sonra  vurul bir iğnenin ardından yaşamını yitirdiğini belirtildi.

Tek oğlunun cenazesini almak için Rusya’ya giden babası Sadık Berber, ailesine hasret gurbette yaşamını yitiren Emrah Berber’in cenazesini deniz yolu ile önce Trabzon’a, oradan da İsparta’nın Yalvaç ilçesine bağlı  Körküler’e götürecek. Emrah Berber’in Yalvaç Ticaret Lisesi’nden mezun olduğu ve bir yılı aşkın süreden beri de yaşadığı Rusya’nın Krasnodarskiy Kray bölgesi Novorossisk’i şehrindeki inşaatlarda çalıştığı öğrenildi. (mka)

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2013, 03:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
ZÜLFÜKAR BERBER
ZÜLFÜKAR BERBER - 11 yıl Önce

türk konsolosluğu hangi iğne yapilmiş araştirmasi gerekmezmi hastanenin hatasi varsa cezasini görmesi gerekir.ama nerde

SIRADAKİ HABER