,

U20'de Tek biletle iki maç izlenecek!

Bakan Kılıç'tan U20 zirvesi..Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, U20 Dünya Kupası’nın yapılacağı 7 ilin vali ve belediye başkanları ile bir araya geldi

U20'de Tek biletle iki maç izlenecek!
Bakan Kılıç, U20 Zirvesi yaptı. U20 Heyecanı başlıyor.Dünya yıldızları yedi şehirde sahaya çıkıyor.
 
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, U20 Dünya Kupası’nın yapılacağı 7 ilin vali ve belediye başkanları ile bir araya geldi
Yapılan toplantıda U20 heyecanının tüm şehirlerde yaşanması için tribünlerin doldurulması amacıyla çaba gösterilmesi kararlaştırıldı. Tek biletle iki maç birden izlenilmesi de karara bağlandı. 

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın başkanlık ettiği toplantıya Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TFF Başkanvekili Ufuk Özerten, Türkiye Amatör Sporcu Kulüpleri Konfederasyonu Genel Sekreteri Ali Düşmez de katıldı. Bakan Kılıç, İstanbul 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylık sürecinde 7 ilde yapılan bu büyük organizasyon sebebiyle tüm dünyanın Türkiye’yi yakından takip edeceğini belirterek organizasyon için tüm illerde tanıtım kampanyaları düzenlenmesini istedi. 

 Türkiye'de 7 ilde sahneye çıkıyorlar


21 Haziran-13 Temmuz tarihlerinde Türkiye’nin ev sahipliğinde yapılacak U20 Dünya Futbol Şampiyonası’nda geleceğin futbol yıldızları sahne alacak. Türkiye’nin 7 ayrı şehrinde yapılacak olan bu büyük organizasyon, Türkiye’nin son yıllarda yaptığı en önemli futbol organizasyonu olarak tüm dünyanın dikkatini çekiyor.


Toplantıya Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Rize Valisi Nurullah Çakır, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Bursa Valisi Şehabettin Harput, Trabzon Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Antalya Vali Yardımcısı Ali Balcıoğlu, Kayseri Büyükşehir Belediyespor A.Ş. Genel Müdürü Ali Üstünel, Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gökhan ve Sportif Direktör Yaşar Ulusoy, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ile Gaziantep Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Çubukça katıldı.

Trabzon U20 Dünya Kupası’na hazır

Öte yandan  21 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arasında bir ayağı Trabzon’da yapılacak olan FIFA-U20 Dünya Futbol Şampiyonası öncesi bir toplantı yapıldı. 
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçoğlu, Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı, Trabzonspor Genel Saymanı Engin Hacısalihoğlu, bölge ve il müdürleri, resmi banka müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Kızılcık, U-20 Futbol Şampiyonası’nın, FIFA’nın organize ettiği yetişkinler Dünya Şampiyonası’ndan sonra prestiji en yüksek olan organizasyon olduğunu söyledi. Kızılcık, “Bu organizasyon Dünya Şampiyonasını alabilmemiz adına bir hazırlık organizasyonu olarak da görülmeli. Bu organizasyonu başarıyla yaparsak, Dünya Şampiyonası’nı da alabileceğimizi FIFA yönetimine göstermiş oluruz. Bu nedenle tüm maçlarda tribünleri tamamen doldurmamız gerekiyor” dedi.

Trabzon Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu ise, Trabzon’da oynanacak olan U-20 karşılaşmalarında tribünlerin tamamen dolması gerektiğini de ifade ederek, “Trabzon halkı statları öyle doldurmalı ki, en iddialı maçlarımızda ayakta bile yer kalmamalı. U-20 Şampiyonasına bakan FIFA ve UEFA bu şehirin futbolun sevdalısı olduğunu görmeli, 'Bu sevdayı haksızlığa uğratmamız lazım' demeli. Bu nedenle 21 Haziran-13 Temmuz bizim için çok önemli. Hepimiz tek tek dolaşacağız, gerekirse cebimizden vereceğiz. Ayakta bile yer kalmayacak şekilde o stadı dolduracağız. Bunu gören de, 'Bu şehire haksızlık yapılmaz' diyecek" diyerek konuşmasını noktaladı.Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2014, 20:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER