,

Rize'de erken bayram!

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz beraberindeki heyet ile birlikte Çaykur Rizespor A.Ş. teknik direktörü Mustafa Denizli’yi ziyaret etti

Rize'de erken bayram!

 Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz beraberindeki heyet ile birlikte Çaykur Rizespor A.Ş. teknik direktörü Mustafa Denizli’yi ziyaret etti

            Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz ziyarette, PTT 1. Lig'de sahamızda Ankaragücü'nü 3-0 yenip liderliğe yükselerek bitime 2 hafta kala Spor Toto Süper Lig'e çıkmayı garantileyen Çaykur Rizespor A.Ş. teknik direktörü Mustafa Denizli’yi tebrik ederek, “marka olan Mustafa Denizli hocamızla birlikte inşallah Çaykur Rizesporumuzun Spor Toto Süper Lig'de de aynı başarılarla yoluna devam etmesini temenni ediyorum. Üniversite olarak her alanda Çaykur Rizesporumuza elimizden gelen desteği vereceğiz”, dedi.

            RTE Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz, “Çaykur Rizespor’umuzun beş yıl aradan sonra süper lige yükselmesi 7’den 70’e tüm Rize insanını sevince boğmuştur. Güzide kulübümüzün başarılarının, ileriki yıllarda da devam etmesini diler, bizlere bu sevinci yaşatan Çaykur Rizespor kulüp başkanı Metin Kalkavan’ı, Kulüp yöneticilerini, teknik direktör Mustafa Denizli’yi ve ekibini kutluyorum”. Dedi.

            Çaykur Rizespor A.Ş. Mehmet Cengiz Tesislerinde gerçekleşen ziyarette Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Midilli, Üniversite Genel Sekreteri ve Çaykur Rizespor A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Köroğlu, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Adnan Er ve Özel Kalem Müdürü Mehmet Kalem de Üniversite Rektörüne eşlik etti.

            Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çaykur Rizespor A.Ş. teknik direktörü Mustafa Denizli, Rektör Prof. Dr. Arif Yılmaz’a teşekkür ederek, 14 bine yaklaşan öğrencisi ve bin personeli ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin Rize için çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Tüm üniversite personelini ve öğrencileri Çaykur Rizespor maçlarına beklediklerini söyleyen Denizli, üniversite ile işbirliği içerisinde Rize şehrinde futbol kültürünün gelişmesi için çaba sarf edeceklerini ifade etti.

            U-20 Dünya Kupası hakkında da önemli açıklamalar yapan Denizli, “Dünyadaki bütün önemli futbolcular U-20 dünya kupasında kendisini göstermekte. Geleceğin yıldızları Rize’de oynanacak maçlarda ortaya çıkabilir.  Bu ülkemiz ve Rize için çok önemli bir fırsattır.” Dedi. Denizli, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi öğrencilerine de tavsiyelerde bulunarak, bu gibi organizasyonlara gönüllü katılımın çok önemli olduğunu ve bunun bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Türkiye’nin FİFA U-20 Dünya Kupası’ndan yüzünün akıyla çıkması halinde bunun, Dünya Kupası, Avrupa Şampiyonası veya olimpiyatlar için veri olarak kabul edileceğini söyleyen Denizli, “U-20 Dünya Kupası’nda ülke olarak önemli bir sınav, çok kapsamlı, çok detaylı bir dönem bizi bekliyor. Bu sadece bir Rize sınavı değildir. Bu bizim için bir ülke sınavıdır. Buradan yüzümüzün akıyla çıkacağız. Hem gelen misafirlere olağanüstü ve saygı da kusur etmeden hizmet edeceğiz hem takımımızı destekleyeceğiz” dedi.

            Ziyaret, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü ve heyetinin ziyareti, Mustafa Denizli ile hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2014, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER