,

Karadeniz, Samet'i aldı, geri vermiyor!

Trabzon'un Yomra ilçesi, Kömürcü köyünden bayram arefesinde Yomra'ya gelen ve arkadaşı ile denize giren 12 yaşındaki Samet İskender, denizde kayboldu. Samet, yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı. olayı duyan vatandaşlar, araçlarını yol kenarına park edip Ramazan bayramının

Karadeniz, Samet'i aldı, geri  vermiyor!

(Yomra)-Trabzon’un Yomra ilçesi, Kömürcü köyünden  bayram arefesinde Yomra’ya gelen ve arkadaşı ile denize giren  12 yaşındaki Samet İskender, denizde kayboldu. Samet, yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı. olayı duyan vatandaşlar, araçlarını yol kenarına park edip Ramazan bayramının  ilk gününde ziyaretlerine ara verip,  Samet’in denizdeki aranmasını büyük bir hüzünle ve çaresizlik içinde  izledi.

 

Karadeniz Sahil yolunun Yomra’nın Arsin çıkışında araçlar yolun her ki tarafına yığılmış, halk denize uzanan balıkçı barınağının kayalarında toplanmış, denizi seyrediyor. O Deniz, bir gün önce, Arefe günü Yomra’nın kömürcüler köyünden 12 Yaşındaki Samet İskender, arkadaşı ile topladığı fındığı satıp, ardından da denize girip, serinlemek istemişti. Deniz de dalgalar vardı, üstelik denize girdikleri yerde Yomra deresinin denize döküldüğü yerdi. Yani tehlikeli bir yer. Evet, kumsal vardı, Deniz de çok derin değildi ama derenin alüvyonlarının oluşturduğu balçık çamur vardı denizde. Samet ve arkadaşı o balçıktan habersizdi. Oysa balçık çamur, yer yer de kayalıkların bulunduğu bu yerde tabana bastığınızda sizi tutabiliyordu. İşte orada Samet’in başını bir kayaya çarptıktan sonra gözden kaybolduğunu gören arkadaşının haber vermesi üzerine, Samet’i Karadeniz’in aldığından haberdar oldu emniyet güçleri.

 

Yomra Emniyet müdürlüğünün devreye girmesi ile hemen başlatılan arama çalışmalarından bir sonuç alınmadı. Ramazan Bayramının birinci günü ise Trabzon  Sivil savunma ve  Trabzon sahil Güvenlik ekipleri çok sayıda ekip ve dalgıç ile  bir yandan deniz botu ve kayıklarla açıklarda, dalgıçlarsa balıkçı barınağının kayalıklarının hemen altlarında gün boyu Samet İskender’i aradı ama sonuç alamadı.  Bayrama evlat acısı ile giren anne Emine İskender ve baba İbrahim iskender’de göz yaşları arasında arama çalışmalarını izledi ama nafile. Karadeniz sahil yolundan bayram ziyaretlerine giden vatandaşlar da kayıp Samet İskender’in bulunması için adeta Bayram ziyaretlerini bırakıp, bu acıya ortak oldu. Halk, balıkçı barınaklarının kayalıklarında gün boyu arama çalışmalarını izlerken, sahil boyunda görevlilere yardımcı olmaya çalıştı. Emniyet güçleri, aşırı yığılmanın yaşandığı Karadeniz sahil yolunda da önlemler alarak, olası kazaları önlemeye de çalıştı.

 

Yomralı Samet’in Karadeniz’de kaybolması, Trabzon’u da yasa boğdu. İki gün süren yoğun çalışmalara rağmen Samet İskender’in cesedine ulaşılamadı. Denizdeki hırçın dalgalarla Samet’in cesedinin derin sulara sürüklenebileceği ifade edilirken, 12 Yaşındaki Samet İskender’in aranmasına aralıksız devam edileceği belirtildi


Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2012, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER