,

“Tarım ve İnsan“ fotoğrafları yarışacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın geleneksel hale getirdiği ve DenizBank'ın katkılarıyla gerçekleştirilen yarışmanın bu yıl 4.üncüsü düzenliyor.Yarışma herkese açık ve 15 milyon lirada ödül var.

 “Tarım ve İnsan“ fotoğrafları yarışacak

Fotoğraf severlerin büyük ilgi gösterdiği “Tarım ve İnsan” konulu Ulusal Fotoğraf Yarışmasına başvurular başladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın geleneksel hale getirdiği ve DenizBank’ın katkılarıyla gerçekleştirilen yarışmanın bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek. Yarışmaya 7’den 70’e herkes başvurabilecek. Büyük ilgi gören yarışmaya, Genel, Çiftçi-Üretici, Öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve DenizBank personeli olmak üzere beş ayrı kategoride başvurular kabul edilecek. Herkese açık olan yarışmaya katılacak eserler üzerinde herhangi bir oynama olmaması ve fotoğrafların en küçük 13x18, en büyük 20x30 cm ebatlarında olabileceği belirtiliyor.

 

İsteyen herkese açık

Dileyen herkesin  en fazla 5 eserle katılabileceği "Tarım ve İnsan" fotoğraf yarışması, Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel  duyarlılığı artırmak amacıyla düzenleniyor.  Her türlü tarımsal faaliyet ile hayvancılık ,toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi çiftçi, köy ve köylülerle ilgili görselleri içeren konuları kapsayacak fotoğraf yarışmasında son katılım tarihi 13 Temmuz 2012 olacak.

15 Milyon ödül var

Yarışmaya katılmak isteyenler, 13 Temmuz 2012 tarihine kadar başvuruda bulunabilecekler. 24-27 Temmuz tarihleri arasında ise sonuçlar kamuoyuna açıklanacak. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni ekim ayı içinde gerçekleştirilecek. Yarışmada dereceye girenlere toplamda 15 bin lira ödül verilecek. Genel kategori birincisi 4 bin lira, ikincisi 3 bin lira, üçüncüsü ise 2 bin liralık ödülün sahibi olacak. Çiftçi-Üretici, Öğrenci, Bakanlık Personeli kategorilerinde ödüle layık görülen fotoğraf sahipleri 2’şer bin liralık ödülü almaya hak kazanacaklar. Amatör ve profesyonel tüm fotoğraf severlerin katılabileceği yarışmanın başvuru formunu internet sitemizden indirebilirsiniz.

Başvuru formu için tıklayınız 

 Yarışma koşuları için tıklayınız


Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2013, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER