,

Hacımüftüoğlu, İçişleri müsteşarı oldu

Sürmene kaymakamlığına vekaleti sırasında görüşmüştük yıllar sonra.1980'lerin Ankara'sından da tanışıyorduk, Siyasal Bilgiler Fakültesi'ndeki öğrencilik yıllarında..

Hacımüftüoğlu, İçişleri müsteşarı oldu
Bakanlar Kurulu'nun 19 Mayıs 2012 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan kararnamesi ile Rize Valiliği'nden İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı'na atanan Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, 1985 yılında Trabzon Valiliği'ne kaymakam adayı olarak geldiğinde Trabzon'da Vali Yılmaz Ergun'du.Hacımüftüoğlu ile yıllar sonra  Sürmene kaymakamlığına vekaleti sırasında görüşmüştük.1980'lerin Ankara'sından da tanışıyorduk, Siyasal Bilgiler Fakültesi'ndeki öğrencilik yıllarında..
Sonra Sürmene'de Halk eğitim merkezi tarafından açılan Biçki-dikiş-nakış kurslarındaki kursiyerlere, belgeler verdik birlikte..Hani bir deyim vardır ya, "kimsesizlerin kimi olmak" diye, işte odur Seyfullah Hacımüftüoğlu.Küçüklerinin "ağabeyi", Büyüklerinin "hayırlı oğlu", emsallerinin "vefalı dostu", velhasılı "hayır dua almış evlat" denir ya, tam da odur yani. Hani Rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ın "prensleri" denen gözde bürokratları vardı ya, Seyfullah Hacımüftüoğlu'da şimdiki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "gözde" bürokratlarından biridir işte.
Zaten Ovit  Tüneli'nin temelini de Başbakan Erdoğan'a attırdıktan sonra Rize'de yapacağı en büyük çalışmaya imzasını atmış olmanın gururu ile Rize'ye veda ederken,Hacımüftüoğlu,  herkese gitmek istese de tüm Rizelilere vedasını,tüm Rizelilerin temsilciliğini yapan  Sivil toplum örgütlerine giderek, onlarla vedalaştı.Vali iken İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atanan Seyfullah  HACIMÜFTÜOĞLU, Çaykur, Recep Tayyip Üniversitesi başta olmak üzere, Deniz Ticaret Odası Rize Şubesi, Ziraat Odası, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası, Rize Esnaf ve San Kredi ve Kefalet Koop. Birliği, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği, Şoförler ve Otomobilciler Odası, Ziraat Müh., İnşaat Müh.,Makine Müh., Rize-Artvin Esnaf ve San.Kredi ve Kefalet Koop., Rize Ticaret ve San. Odası, Rize Ticaret Borsası Başkan ve Yön.Kurulu ve elinden geldiği kadar da esnafa uğrayarak, "hak helallığı" aldı.
 
 
 
Rize'den arkadaşlarımız Bayram Ali Kavalcı ve Mustafa Demirci'nin ifadeleriyle, Vali HACIMÜFTÜOĞLU ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda özetle; 
"Devletimizin bana verdiği bu görev hakikaten çok sorumluluk ve çalışmayı gerektiren bir görevdir. Ancak bana layık görülmesinden dolayı gururluyum. Kısa zaman sonra sizlerden ayrılacağım, üzgünüm çünkü Rize’de memleketimdeydim, şimdi gurbete çıkıyorum. Ama her zaman sizlerle olacağım Rize’ye geleceğim, burada çok güçlü dostluklarım var. Halkımızın temsilcisi olan siz meslek kuruluşları yöneticilerine, ilimizin ekonomisine, kültürüne modern bir kent olma yolundaki adımları atan sivil toplum örgütleri yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarımda daima yanımda oldunuz bana destek verdiniz. Rize’den ayrı bir yerde görevdeyim ama Rize ve Rize’lilerle her zaman birlikte olacağız. Halkımızla tüm hemşehrilerimle tek tek vedalaşmak isterdim, ancak çok kısa zamanım olduğundan sizler aracılığıyla herkese selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyor.Vali Hacımüftüoğlu'nun Çaykur'a vedası sırasında “Bir bardak daha çay istiyorum” kitabının ABD’li Yazarı Kathere Branning ve Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
 İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olan Seyfullah HACIMÜFTÜOĞLU,
1960 Trabzon-Çaykara'da doğdu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden 1984 yılında mezun oldu. 1985 yılında Trabzon Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.
Sırası ile  Trabzon Sürmene kaymakam vekilliği, Sakarya-Taraklı Kaymakamlığı, Hakkari-Şemdinli Kaymakamlığı, Kastamonu-Doğanyurt Kaymakamlığı, Şanlıurfa-Ceylanpınar Kaymakamlığı, Denizli-Serinhisar Kaymakamlığı, Manisa-Akhisar Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştur.
2005 yılında Devlet Personel Başkanlığı Başkan Yardımcılığına, daha sonra Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı. Bu görevi ile birlikte Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığınıda yürüttü. 29.08.2009 tarih ve 2009/15395 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Rize Valiliği görevine atanan Seyfullah Hacımüftüoğlu, şimdi TC İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak hizmetlerine burada devam edecek. Müsteşar Hacımüftüoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.


Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2012, 21:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER