,

Dünya liderleri kukla oldu - Video

Rusya’nın başkenti Moskova’da açılan 7. Uluslar arası Kukla Sergisi, sanattan çok siyasetin öne çıktığı etkinliğe dönüştü.

Dünya liderleri kukla oldu - Video

Dünya liderlerinin yer aldığı sergide en çok Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev ve Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in kuklaları ilgi çekerken, internet sayfasındaki oylamada reytingleri hayli düşük çıktı.

Serginin güncellik kazanabilmesi için Mart 2012 devlet başkanlığı kukla adaylarını yarıştıran organizasyonun internet sayfası da hayli ilgi görüyor. İlk gün 12 bin 763 kişinin oy kullandığı ankette Putin 78, Medvedev 32 oy alabildi. Tandem kuklası ise 149 oya çıktı.

Komünist Parti lideri Genadi Zyuganov’un 215 oy aldığı kukla başkan yarışmasında, Liberal Demokrat Parti Başkanı Vladimir Jirinovski’ye 136 oy çıktı. İsmi açıklanmayan bir bebek kuklası 6 bin 715 oy alırken, Haklı Dava Partisi’nden istifa ederek Rusya gündeminde olan oligark Mihail Prohorov 5 bin 438 oya ulaştı.

Sergide dünya liderlerinin kuklaları da katılımcılar tarafından büyük ilgiyle izlendi. Sergide Medvedev ve Putin'nin yanı sır, ABD Başkanı Barack Obama, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, İtalya Cumhurbaşkanı Silvio Berlusconi ve başka liderlerin kuklaları tanıtıldı.

Kukla Koleksiyoncuları Kulübü Başkanı Svetlana Pçelnikova, seçim öncesi ortam açısından serginin ciddi bir çalışma olduğunu da ifade etti. 

CİHAN

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2014, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER