,

Ağacın tepesinde bir ilan

Rize'nin çay enstitüsü ile ünlü ziraat çay bahçesi'nde gezenler, bahçenin altında bulunan kızılağaç'taki bu ilanla, çiçek ve fidan satışından haberdar edilebiliyor

Ağacın tepesinde bir ilan

 Rize’de Zihni Derin Enstitüsü, şimdiki adıyla da Ziraat Çay bahçesi, Rize’nin en iyi çay yapılan ve içilen yeridir. Rize’ye çayın ilk geldiği yıllardan beri de zaten bu çay üzerine ihtisasın yapıldığı yer olduğundan orada içilen çayı başka bir yerde içmek neredeyse mümkün değildir. Adabına uygun demlenen çay, aynı zamanda bir arburetum alanı olduğu için de çeşidi bol ağaçlar arasında, Rize’ye hakim manzarası ile de keyifle içilir. O nedenle, Rize’ye her gidenin mutlaka ziyaret ettiği yerdir.


Ziraat çay bahçesinde gezerken bahçenin gölgesinde kalmış,  hemen alt tarafında bulunan kılavuz sokakta fidancılık işi yapan Rizeli bir vatandaş, kendi arazisinde olan ve sadece Ziraat çay bahçesinden görülüp okunabilen “meyve fidanı, süs satılır. alt bahçede” diye yazarak, kızılağacın tepesine bir levha asmış, çay bahçesini gezenlere fidan satışı yaptığını duyuruyor. Tabi bu tabloyu görenler bir yandan gülüyor bir yandan da bu ilginç düşüncenin sahibine “helal olsun” demekten kendini alamıyor. Ziraat Çay bahçesi olmasa, ne o kılavuz sokak görülebilir ne de orada bir sokağın varlığını normalde zaten bulamazsınız. Ancak bu reklam sayesinde eğer siz de fidan veya çiçek gibi süs bitkilerinden edinmek istiyorsanız, ziraat çay bahçesinden yeniden şehre inip, kılavuz sokağa farklı bir yerden ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 22:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER