,

Bu yollara dikkat

Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü, dere taşkınları ve sel tahribatı ve heyelan veya yol yapım çalışmaları nedeniyle yapılan çalışmalara ilişkin liste yayınladı. Yaz mevsimi ile karayolu ulaşımının yoğunlaşabileceği Doğu Karadeniz Bölgesi'nde, karayolları ağında bulunan ve çalışma yapılan yollardaki durum şöyle sıralanıyor;

Bu yollara  dikkat

Karadeniz yollarında dikkatli olma zamanı

 

(Özel)-Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü, dere taşkınları ve sel tahribatı ve heyelan veya yol yapım çalışmaları nedeniyle yapılan çalışmalara ilişkin liste yayınladı. Yaz mevsimi ile karayolu ulaşımının yoğunlaşabileceği  Doğu Karadeniz Bölgesi’nde, karayolları ağında bulunan ve çalışma yapılan yollardaki durum şöyle sıralanıyor;

 

10.(TRABZON) Bölge Sınırları

“Genel Bilgi    Bölgemiz 1950 yılında Karayolları Genel Müdürlüğünün kuruluşu ile birlikte kurulmuş ve çalışmalara başlamıştır.

 

30 973 Km2 olan Bölge Müdürlüğümüz sınırları içerisinde Trabzon, Rize, Giresun, Artvin, Gümüşhane, Bayburt illeri ile Erzurum ilinin bir kısmı bulunmaktadır.

 

Bölge sorumluluk alanı içerisinde 1.462 Km. Devlet Yolu , 1.707 Km. İl Yolu olmak üzere toplam 3.169 Km. yol ağına sahiptir. Yol ağımızın % 85 'i asfalt kaplamalıdır. 

 

Bölge nüfusu 1 877 822 'dir. Km2 'ye 102 metre yol ve 61 kişi düşmektedir.

 

Bölgemiz sınırları içindeki tescilli araç sayısı 247 536 'dır.”

 Dikkat edilecek yollar

◦Trabzon-Rize yolu üzerinde bulunan Çömlekçi, Konakönü, Sarayköy-1 ve Sarayköy-2 Tünellerindeki Otomasyon çalışmaları nedeniyle Trabzon-Rize ve Rize-Trabzon yönlerinde şerit daraltması yapıldığından ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.◦

Trabzon-Yomra yolunun 4-6.km.leri, Pelitli-Trabzon İl Özel İdaresi arası kavşak düzenleme çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun Kuzey şeridi trafiğe kapalı olup, ulaşım Güney şeridinden gidiş-geliş olarak sağlanıyor. 

◦Arhavi-Hopa-Sarp yolunun 19-34.km.leri arasındaki heyelan nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak veriliyor. 

◦Hopa-Artvin yolunun 26-36.km.leri arasında meydana gelen sel tahribatı nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak açık.

 ◦Artvin-Şavşat yolunun Berta mevkiinde Baraj inşaatı nedeniyle 08.00-17.30 saatleri arasında ulaşım aralıklarla sağlanmaktadır. 

Keşap-Karabulduk yolunun 0-15.km.leri arasındaki muhtelif kesimlerde yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır. 

◦Yağlıdere-Alucra il yolu Yağlıdere şehir geçişinde yapılacak üstyapı çalışmaları nedeniyle 13-14.km.ler arası tek şeritten kontrollü olarak,14-15.km.ler arasında ise ulaşım Yağlıdere şehir geçişinden sağlanacaktır.

◦Yağlıdere-Alucra yolunun 17.km.sinde meydana gelen dere tahribatı nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

◦Görele-Çanakçı yolunun 3-16.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır. ◦(Espiye-Tirebolu) Ayr.

-Güce yolunun 10-11. km.leri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır. 

◦Ayrım-Çaldağ-İnişdibi yolunun muhtelif km.lerinde meydana gelen sel hasarları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

 ◦Ayrım-Çaldağı-İnişdibi yolunun 3. Km.sinde meydana gelen dere tahribatı ve sel hasarları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır

 ◦Ayrım-Kovanlık yolunun 0-31.km.leri arasındaki muhtelif kesimlerde yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

 ◦Piraziz- Bozat yolunun 17.km.sinde meydana gelen sel tahribatı nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

 ◦İkisu-Şiran yolunun 12.km.sindeki heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

 ◦İkisu-Şiran yolunun 8.km.sinde yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

 ◦(Maçka-Torul)Ayr.-Kalkanlı yolunun 0-3.km.leri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.

 ◦Çayeli-Büyükköy-Güneysu yolunun 13.-16. Km.leri arasında meydana gelen dere tahribatı ve sel hasarları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü sağlanmaktadır 

◦Rize-Kalkandere yolunun 2. km.sinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır. 

◦Yomra-Özdil-Yağmurdere yolunun 10.km.sindeki muhtemel heyelan tehlikesi nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır. 

◦Yomra-Özdil yolunun 3.km.sinde meydana gelen dere tahribatı nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır. 

◦Yomra-Özdil-Yağmurdere yolunun 0-18.km.leri arasında sel hasarlarının giderilmesi çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

◦Araklı-Dağbaşı yolunun 46.km.sinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

 ◦Araklı-Dağbaşı Uğrak İl yolunun 38-39.km.lerindeki heyelanlar nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır. 

◦Araklı-Çankaya yolunun 32.km.sindneki yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

◦◦Of-Hayrat-Kıyıcık yolu sanat yapıları yapımı nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.◦(Çaykara-Bayburt) Ayr.-Uzungöl yolunun 5.km.sinde yola kaya düşmesi nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak verilmektedir. 

◦Yalıncak-Çağlayan yolunun 27.km.sinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.

 ◦(Sürmene-Başköy) Ayr.-Ormanseven yolunun 3.km.sinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır. ◦(Sürmene-Başköy) Ayr.-Ormanseven yolunun 1.km.sinde meydana gelen kaya heyelanı nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

◦(Sürmene-Beşköy)Ayr.-Ormanseven yolunun 0-6.km.leri arasında yapaılan yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.◦Kireçhane yolunun 1.km.sinde çalışmalar nedeniyle yol trafiğe kapatılarak, ulaşım Atatürk Köşkü-Aktoprak üzerinden sağlanmaktadır. ◦Beşirli-Ayrım-Akyazı-Mağmat yolunun 9-10.km.leri arasında meydana gelen yol çökmesi nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

◦Yeşilova-Geçit-Esiroğlu yolunun 1-2.km.leri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle 22.05.2010-30.06.2010 tarihleri arasında yol trafiğe kapatılacak olup, ulaşım Şılbırlar Mahalle yolundan sağlanacaktır.◦Şalpazarı-Sisdağı yolunun 0-18.km.leri arasında meydana gelen sel hasarı nedeniyle ulaşım 0-9.km.leri arasında tek şeritten kontrollü, 9-18.km.leri arasında ise servis yolundan sağlanmaktadır.

◦Akçaabat-Düzköy yolunun 22. km. sinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak verilmektedir. ◦Beşikdüzü-İskenderli-Tonya yolunun 0-17.km.leri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

◦(Bayburt-Köse)Ayrımı-Demirözü yolunun 13-16.km.leri arasında D.S.İ. tarafından yapılan yol yapım çalışmaları nedeniyle yol trafiğe kapatılmış olup, ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.◦Dereli-Şebinkarahisar yolunun 0-7.km.leri arası muhtelif kesimlerde yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

◦Giresun Ayrımı-Dereli-Şebinkarahisar yolunun 7-46.km.leri arasındaki muhtelif kesimlerinde dere ve sel tahribatı nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

◦Tirebolu-Doğankent yolunun 37-38.km.leri arasındaki dere tahribatı nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.◦Doğankent-Kürtün yolunun 4-9.km.leri arasında bulunan Elceyiz Tünellerindeki enerji hattı arızasının giderilmesi amacıyla yapılan çalışmalar nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.◦Tirebolu-Torul yolunun 0-47.km.sinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır. 

◦Tirebolu-Torul yolunun 35-47.km.leri arasındaki kesminde yer alan Torul Barajındaki su tutma işlemi nedeniyle yolda meydana gelebilecek heyelan, çökme, oturma, vb. durumlara karşı yaya ve sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

 ◦Doğankent-Kürtün yolunun 2.km.sindeki Üçtaş Köyü Mevkiinde meydana gelen dere tahribatı nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

◦Trabzon-Gümüşhane yolunun, Trabzon-Maçka arasındaki kesiminin 12-14.km.leri arasındaki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır. ◦Trabzon-Maçka yolunun 4-5.km.leri arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.

 ◦Trabzon-Maçka yolunun 20-21.km.leri arasındaki (Mataracı Köyü Mevkii) yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım Trabzon-Maçka yönüne giden araçlar için servis yolundan sağlanmaktadır.

 ◦Maçka-Torul yolunun 40.km.sinde (Bağışlı Mevkii) devam etmekte olan yapım çalışmaları (yol genişletme ve şev tanzimi) nedeniyle şevden taş düşmelerinin olabileceği durumlarda can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla yol kısa aralıklarla ulaşıma kapatılmaktadır.

 ◦Torul-Gümüşhane yolunun 36-37 km.leri arası Mağara Taşocağında yapılan çalışmalar nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.

 ◦Maçka-Torul yolunun 17-18.km.leri arasında Köstere mevkiindeki yol yapım çalışmaları esnasında heyelan tehlikesi nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

 ◦Of-Çaykara-Bayburt Devlet yolunun 0-14.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

◦Bayburt-Erzurum yolunun 0-14.km.leri arasındaki (Maden-Kop Köyü arası) yol yapım çalışmaları nedeniyle 13:00-15:00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacaktır.◦İyidere-İkizdere yolunun 17-34.km.leri arasında meydana gelen dere ve sel tahribatı nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

 ◦İyidere-ikizdere yolunun 10-35.km.leri arasında meydana gelen dere tahribatı ve sel hasarları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

 ◦İyidere-İkizdere yolunun 0-7. km.leri arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

 ◦Artvin-Erzurum yolunun 21-51.km.leri arasındaki Baraj inşaatı çalışmaları nedeniyle yol trafiğe kapalı olup, bekleyen araçlar için ulaşım aralıklarla çift yönlü olarak sağlanmaktadır. 

◦Artvin-Erzurum yolunun 6. km.sindeki heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

 ◦Artvin-Erzurum yolunun30.km.sinde meydana gelen sel tahribatı nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

◦Artvin-Erzurum yolunun 10.km.sinde (Berta-1 Köprüsü) meydana gelen sel tahribatı nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır. 

 


Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2012, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER